Ocağımızın düzenlediği Doğu Türkistan KonferansI
Tarih: Monday, July 27 2009 @ 23:48:00 MEST
Konu: Teşkilat


Augsburg Alparslan Türkeş Ülkü Ocağı, Dünya Uygur Kongresi genel sekreteri ve Avrupa Uygur birliği başkanı Dolkun İsa beyin konuşmacı olarak katıldığı "Doğu Türkistan" konulu Konferans düzenledi.

Youtube görüntüleri için  http://www.youtube.com/watch?v=3JiqrMgMA88Konferans için tutulan salonun bu tür organize için izni olmadığı Polis tarafından salon sahibine hatırlatılması üzerine, Konferans Alparslan Türkeş Ülkü Ocağı bahçesinde yapılmıştır. Konferansa konuşmacı olarak Dünya Uygur Kongresi genel sekreteri ve Avrupa Uygur birliği başkanı Dolkun İsa bey konuşmacı olarak katılırken, dinleyici olarak Augsburg Nakşibendi Gül dernegi başkanı Kenan Çetinkaya, Nizamı Alem Ocağı başkanı Turan Gülmez, Kırım Tatarları Münih temsilcisi İsmail Pekmez, Türk federasyon bayern eski bölge başkanı Murat Yalçın , Augsburg Türk veliler derneği 2. başkanı Fahrettin Tuncay ve çeşitli cemiyetlere mensup insanlarımız katıldı.Augsburg Alparslan Türkeş Ülkü Ocağı başkanı Yıldıray Sarı yapmış olduğu açılış konuşmasında“ 1949 yılından beri çin zulmü altında inleyen Doğu Türkstanda yaşanan vahşet ve katliamlara dünyanın sessiz kalmasını protesto ediyoruz. Türk milletinin ana vatanı Türkiye ise ata vatanı bu gün çin zulmü altında inleyen Doğu türkistandır.Tv´lerde ve insanımızın ağzına sakız olan sincan özerk bölgesini kabul etmiyoruz. O bölgenin ismi çin´ce yeniyurt anlamına gelen sincan değil, Türk milletinin Atayurdu Doğu Türkistandır.Bir hafta önce kesin sayı bilinmemekle beraber 800 den fazla soydaşımızı dünyanın gözü önünde katleden yüzlercesini tutuklayan ve akibetleri bile belli olmayan insanlarımızın çığlıklarına karşı, Nerede Birleşmiş Milletler? Nerede AB Ülkeleri? Nerede İnsan Hakkı Savunucuları? Nerede Feministler? Nerde hakların kardeşliği palyaçoları ? Nerede Müslüman Ülkelerinin Devlet ve Hükümet Başkanları? Nerede İslam Konferansı Örgütü?Doğu Türkistanda soydaşlarımıza devlet terörü uygulayan Çin Halk ***huriyeti’ne karşı başta Birleşmiş Milletler olmak üzere tüm uluslar arası kurum ve kuruluşları göreve çağırıyoruz.

Bu insanlık ayıbının bir an önce sona erdirilmesi için gerekli girişimlerin acilen başlatılmasını istiyoruzBütün dünyanın gözleri önünde insanlıktan nasibini almamış çin devletinin soydaşlarımıza uyguladığı terör yüzünden hayatını kaybeden soydaşlarımıza Cenabı Allah’tan rahmet diliyor burdan birkez daha uyarıyoruz ey çin tarih tekerrürden ibarettir, sana bu gidişle bir duvar daha ördürmek kırk kişiyle senin sarayını basan Kürşadın torunları olan bizlere farz oldu haberin olsun...Artık Doğu Türkistanda özgürlük ateşi takılmıştır iki kere bağımsızlığını kazanan Doğu Türkistan; “Bir defa kalkan bayrak bir daha yere inmez” diyen Mehmed Emin Resulzadeyi haksız çıkarmayacak ve 7 bağımsız Türk devleti bayrağı arasında sekizincisi olarak inşallah en kısa zamanda gök bayrakta yerini alacaktır. Rabbim Türk islam coğrafyasının yar ve yardımcısı olsun, Al bayraktan gökbayrağa selam olsun. Doğu Türkistana Hürriyettttt.“ Diyerek bitirdiği konuşmasının ardından Augsburg Gül derneği Hocası Muhammed Sofi tarafından tüm şehidlerimiz için Muhammed Sofi Hocamız tarafından Yasini Şerif okundu topluca dua edildi.

Okunan Yasini şerif ve yapılan duaların ardından Dünya Uygur kongresi genel sekreteri Dolkun İsa yapmış olduğu konuşmada” Öncelikle bu gün bu gün bu güzel organizeyi gerçekleştiren ve Doğu Türkistandaki yaşanan zulme karşı bizleri yalnız bırakmayan Augsburg Alparslan Türkeş Ülkü Ocağı ve buradaki tüm dernek yöneticileri ve katılanlara teşekkür ediyorum. Dünyanın kulaklarını tıkadığı kınamaktan bile kaçındığı 1949 yılından beri devam eden zulum ve soykırımları burada bir kaç saat içinde anlatmamız elbette mümkün değil. Çin in işgal ettiği ve sincan yani yeni vatan anlamına gelen ismi verdiği Doğu Türkistan tarihte iki defa bağımsızlığını kazanmış ilim ve medeniyet beşiği bir Türk islam coğrafyasıdır. Çinin bu bölgede ısrarcı olmasındaki en önemli etken çok zengin yeraltı ve yerüstü kaynaklarıdır. Doğu Türkistan topraklarından zengilik fışkırmasına rağmen milletimiz tam tersi bir sefalet ve yoklukla boğuşmaktadır. Çünki Çin bizden çaldıkları ile kendi milletini yaşatmak için uğraşırken Uygur Türklerinide yok etmek haritadan silmek için yıllardır mücadele vermektedir.Doğu Türkistanda devlet terörü uygulayan Çin vahşetine örnekler o kadar çokki bunlar;

Çin Doğu Türkistanda nükleer denemelerini yaparak milletimizin radyosyondan etkilenip çoğunun kanser olmasına çocuklarımızın sakat doğmasına yol açmış ve bu denemelerşne aralıklarla devam etmektedir.

Kızlarımızı zorla çalıştırmak için Çin´in iç bölgelerine götürmekte zorla ucuz iş gücü larak fabrikalarında çalıştırmakta karşı çıkanları fuhuş bataklığına düşürmektedir.

Doğum Kontrolü Doğu Türkistanda tüm vahşilği ile devam etmekte ikinci çocuğuna hamile kalan Uygur kadınları ister 7 ister 9 aylık olsun bebekleri zorla karınlarından alınarak öldürülmektedir.

Okullarda Uygur Türkçesi yasaklanmış zorla çin dili öğretilmeye Uygur çocukları asimile edilerek, kendi kültürlerini unutturmak için tüm imkanlar seferber edilmiştir.

Doğu Türkistana hergün binlerce çinli yerleştirilerek Uygur Türkleri azınlık durumuna sokulmak istenmektedir.En son meydana gelen olaylarda ise çoluk çocuk 800 ün üzerinde belkide çok daha fazla Uygur Türkü tüm dünyanın gözleri önünde vahşice katledilmiş Birleşmiş milletler, AB, ABD malesef Çin´i kınamaktan bile uzak durmuş adeta dahada cesaretlendirerek yeni katliamlarına göz yummuştur.

Bütün bunlar olurken 1,5 milyar nufuslu islam dünyasının tutumunun malesef diğerleriyle aynı olması bizleri derinden yaralamış olsada Türkiyedeki soydaşlarımızın Türkiyenin heryerindeki protesto gösterileri ve duaları direncimizi arttırmaktadır. Bundan dolayıda burdan bu organizeleri düzenleyerek bize destek olan tüm soydaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Doğu Türkistandaki gök bayrak sevdalısı soydaşınız olarak, al bayrak sevdalısı siz değerli misafirlerimizden ricam Dünyanın en büyük hapishanesine çevrilen Doğu Türkistanda yaşayan ve hertürlü dini ve kültürel kimliği baskı altında tutulan, soykıırm ve zulümlere uğrayan, telefon hatları kesilmiş, internet bağlantısı kesilmiş dünya ile bağlantısı yol edilmiş olan ve sonlarının ne olacağı meçhul olan kardeşlerinizin yaşadıklarını eşinize dostunuza ve alman komşularınıza anlatın. Anlatınki Çinlinin sahtekarlıklarına ve yalanlarına kanmasın. Anlatalım ve yukarıdan olmuyorsa aşağıdan yukarıya bulunduğumuz ülkelerde kamuoyu desteğiyle siyasetçileri ve siyasi partileri etkileyelim onlarda daha fazla bu çığlıkları duymamazlıktan gelmesin.. “ diye devam ettiği uzun kanuşmasının sonunda sorulu cevaplı bölümün ardından konferans Doğu Türkistanda şehid edilen tüm soydaşlarımız için yapılan duanın ardından son buldu.Alparslan Türkeş Ülkü Ocağında geç saatlere kadar süren muhabbetlerde Dünya Türklüğünün Turan coğrafyasının sorunları üzerine konuşuldu...Misafirlerin Ocakta ağırlanması yenilen yemekler, içilen çaylar sonrası bu güzel organizeye ev sahipliği yapan Ocak başkanı Yıldıray Sarı´ya ve emeği geçen herkese teşekkür eden Dünya Uygur Kongresi genel sekreteri ve Avrupa Uygur birliği başkanı Dolkun isa ve soydaşlarımız bir birlerini Allaha emanet ederek ayrıldılar...Almanya Augsburg Alparslan Türkeş Ülkü Ocağı

www.ulkuocagi-augsburg.deAugsburg 26.07.2009
Gönderen Hacked Ak Gençlik
http://www.kutluturan.com

Bu Hikayenin URL'i:
http://www.kutluturan.com/modules.php?name=News&op=NEArticle&sid=86