Giriş : Kayıt Ol 

Ocak Başkanımız / Yönetim /  Ocağımızın Resimleri /  Basında Bizim Ocak  / Ocağımıza Ulaşım-Impressum


 Faliyet Resimlerimiz
· Monitor
 Atatürk
 Başbuğ Türkeş
 Lider
 Ülkücülük
 Kızıl Elma
 Dokuz Işık
 Bozkurt
 Abide Şahsiyetler
 Türk Tarihi
 Kan Uykusu
 youtubedeki videolarımız
 Osmanlı Padişahları
 Türk Tarihi
 Ülkücüye Mektuplar

 Islamiyet
 Kuran-ı Kerim
 Sevgili Peygamberim
 Peygamberler
 Kuran öğreniyorum
 Namaz vakitleri
 Namaz Dua ve Sureleri
 Genel Konular
 Fikir Meydanı
 Canlı Yayın
 İl İl Türkiye
 e-Devlet bağlantıları
 Müzik
 Video ve Sunumlar
 Basında Biz
 Ziyaretçi Defteri
 Haber
 Özel Mesajlarınız
 Üye Listesi
 İletişim Formu
 Bizi Tavsiye Edin
 Üyelik Bilgileriniz
 Site Bağlantıları


Bağlantılar
· M.H.P
· Ülkü Ocakları
· Türk Federasyon
· Ülkücü Dünya
· Mekanım sitesi
· Ülkem ilkem Ülküm
· Araz dergisi
· Doğu Türkistan
· Bizim Ocak.net
· Istanbul Ülkü Ocakları
· Yusufiyeliler
· KIBRIS 1974
· Ülkü Birliği
· Hollanda Ülkü Ocagi
· Bozkurtmhp.com
· Cihan Hakimiyeti
· Hilal Haber
· Yalniz Kurt
· Ülküdaşım
· Ülkücü Haber
· Haber Erk
· Radyo Turan
· Alperen Bozkurt
· Bozkurt Sesi
· 2023Istanbul
· Ortadogu Gazetesi
· Yeni Cag gazetesi
· Gök bayrak dergisi
· Gazeteler
· Erdemli Haber
Veda Hutbesi

 

Veda Hutbesi

Bismillahirrahmanirrahim

EY İNSANLAR!

Sözümü iyi dinleyiniz.Bilmiyorum, belki bu seneden sonra sizinle burada ebedi olarak bir daha birleşemeyeceğiz.

İNSANLAR!

Bu günleriniz nasıl mukaddes bir gün ise, bu aylarınız nasıl mukaddes bir ay ise, bu şehriniz (Mekke) nasıl mübarek bir şehir ise, canlarınız, mallarınız da öyle mukaddestir, her türlü tecâvüzden korunmuştur.


ASHABIM!

Yarın Rabbinize kavuşacaksınız ve bugünkü her hal ve hareketinizden muhakkak sorulacaksınız. Sakın benden sonra eski sapıklıklara dönüp de birbirinizin boynunu vurmayınız! Bu vasiyyetimi burada bulunanlar, bulunmayanlara bildirsin! Olabilir ki bildiren kimse, burada bulunup da işitenden daha iyi anlıyarak muhafaza etmiş olur.


ASHABIM!

Kimin yanında bir emanet varsa onu sahibine versin. Faizin her çeşidi kaldırılmıştır, ayağımın altındadır. Lâkin borcunuzun aslını vermek gerektir. Ne zulmediniz, ne de zulme uğrayınız. Allah'ın emriyle faizcilik artık yasaktır. Cahilliyetten kalma bu çirkin âdetin her türlüsü ayağımın altındadır. İlk kaldırdığım fâiz deAbdulmuttalib'in oğlu (amcam) Abbas'ın faizidir.

ASHABIM!

Cahilliyet devrinde güdülen kan dâvâları da tamamen kaldırılmıştır. Kaldırdığım ilk kan davası Abdulmuttalib'in torunu (amcazadem) Rebia'nın kan davasıdır.


İNSANLAR!

Bugün şeytan sizin şu topraklarınızda yeniden tesir ve hakimiyet kurmak gücünü ebedi suretle kaybetmiştir. Fakat siz; bu kaldırdığım şeyler dışında, küçük gördüğünüz işlerde ona uyarsanız bu da onu memnun edecektir. Dininizi korumak için bunlardan da sakınınız!

İNSANLAR!


Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah emaneti olarak aldınız; onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helal edindiniz. Sizin kadınlar üzeridne hakkınız, onların da sizin üzerinizde hakları vardır. Sizin kadınlar üzerindeki

hakkınız, onların, aile yuvasını, hoşlanmadığınız hiçbir kimseye çiğnetmemeleridir. Eğer razı olmadığınız herhangi bir kimseyi aile yuvanıza alırlarsa, onları hafifçe döğüp sakındırabilirsiniz. Kadınların da sizin üzerinizdeki hakları, memleket göreneğine göre, her türlü yiyim ve giyimlerini temin etmenizdir.


MÜ'MİNLER!


Size bir emanet bırakıyorum ki ona sıkı sarıldıkça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanet Allah Kitabı Kur'andır.

MÜ'MİNLER!

Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz! Müslüman müslümanın kardeşidir, böylece bütün müslümanlar kardeştir. Din kardeşinize ait olan herhangi bir hakka tecavüz başkasına helal değildir. Meğer ki gönül hoşluğu ile kendisine vermiş olsun...


ASHABIM!

Nefsinize zulmetmeyiniz. Nefsinizin de üzerinizde hakkı vardır.

İNSANLAR!

Allah Teala her hak sahibine hakkını (Kur'an'da) vermiştir. Varise vasiyet etmeğe lüzum yoktur. Çocuk kimin döşeğinde doğmuşsa ona aittir. Zina eden için mahrumiyet vardır. Babasından başka bir soy iddia eden soysuz, yahut efendisinden başkasına intisaba kalkan nankör, Allah'ın gazabına, meleklerin lanetine ve bütün müslümanların ilencine uğrasın! Cenab-ı Hak, bu gibi insanların ne tevbelerini, ne de adalet ve şahadetlerini kabul eder.

İNSANLAR!

Rabbiniz birdir. Babanız da birdir; hepiniz Âdem'in çocuklarısınız, Âdem ise topraktandır. Allah yanında en kıymetli olanınız, O'na en çok saygı göstereninizdir. Arabın Arap olmayana -Allah saygısı ölçüsünden başka- bir üstünlüğü yoktur.

İNSANLAR!

Yarın beni sizden soracaklar, ne diyeceksiniz?

"-Allah'ın elçiliğini ifa ettin, vazifeni yerine getirdin, bize vasiyet ve öğütte bulundun diye şahadet ederiz." (Bunun üzerine Resûl-i Ekrem mübarek şahadet parmağını göğe doğru kaldırarak sonra da cemaat üzerine çevirip indirerek şöyle buyurdu.)

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

 

11111111
  Başsağlığı
  Duyurular
  Haberler
  Kutlamalar
  Teşkilat
  Basından Seçmeler
Site Mesajcısı
Toplam Üye: 1203
Bu günkü üyeler: 1
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 54
Nickname
Şifre
Haber: Augsburgda Teröre Lanet Mitingi
Augsburg Türk Toplumu Teröre karşı tek yürek. Resimler için....tıklayın


Resimler için....tıklayınAlmanyanın Augsburg şehrinde  Söz konusu vatansa gerisi teferruattır diyerek Şehidlerimizi anma ve Terörü protesto mitingi yağan kara ve soğuk havaya rağmen Türk insanının, Alman polislerini bile hayrete düşürüren milli duyarlılığı sayesinde gerçekleşti.
Augsburg´da bulunan Türk derneklerinin Alman makamlarından izin alarak düzenledikleri mitingi yağan kar fırtınası ve soğuk hava bile durduramadı.Ülkemizi 30 yıldır kana boğan eli kanlı terör örgütü Pkk´nın son günlerde artan saldırılarına karşı Augsburg Plarer bayram yerinde saat 13 te başlayan ve 2000 - 2500 civarında vatandaşımızın yağan kar, fırtına ve soğuk havaya rağmen tek yürek oldukları miting Augsburg belediyesine kadar devam etti.


Bir olan yüreklerin tek bayrak altında toplanıp Şehitler ölmez vatan bölünmez  ", " Hepimiz Türküz Hepimiz Mehmet ", " Barzani şaşırma sabrımızı taşırma " ," Türkiye Pkk ya mezar olacak  " " Mecliste pkk istemiyoruz" ," Türk-Kürt kardeştir, Pkk kalleştir  Teröre karşı omuz omuza "  "pkk bizim  çocuklarımızı silahla sizin çocuklarınızı uyuşturucuyla öldürüyor  "  " Teröre karşı omuz omuza " diye inlettiği Türkçe ve Almanca pankartların taşındığı yürüyüşte Almanların camlardan bakarak,  bu kar ve tipi altında  çoluk cocuk kadın erkek genç yaşlı bir olan yüreklere imrenen ve taktir eden bakışlarına ve alkışlarına şahitlik ettik.


Türk bayrakları ve Pankartlar ile Augburg şehrinde tarihi olaya tanık ve şahit olan duyarlı Türk insanının yanında  mazereti olana sözümüz yok ancak , mitinge katılmayıp evlerinde hanımı ile mantı yapanlar ile omurgalı sandığımız omurgasızlarada acıdık  ve Ziya Gökalp´in  Türk Ülkücülerine slogan olan "Bütün Türkler Bir ordu katılmayan alçaktır" sözü geldi aklımıza Türk bayrakları ile kırmızı beyaz olmuş Augsburg caddelerinde bir 4 nisan 1997yi aratmayan Tarihi bir günü yaşarken.Son günlerde Almanyanın çeşitli yerlerinde bilinçli yada bilinçsiz ortaya çıkarak asıl sorumluluğu alması gerekenlerin geri durmasınıda  fırsat bilip, ocakların yolunu bilmeyenlerin oyunlarının teşkilatlarımıza ve gönüldaşlarımıza mal edilmesine Augsburg´da  izin verilmedi.

Ülkücü gençlerin diğer teşkilatlar ile organizede yer alarak yardımlaşması sonucu oyun oynamak isteyenlerde varsa oluşan manzara ve zamanında yapılan uyarılar ile yürüyüş herhangi bir olaya meydan  vermeden son buldu.


Belediye binasının arkasındaki alana kadar devam eden yürüyüş 10 kasım olması dolayısıyla başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkaşları ile tüm şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşunun ardından Istiklal marşımızın okunması ve Türk dernekleri birliği başkanı Ali başkan ve  yöneticilerin günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından Yavrukurt Ülkühan Sarı´nın  okuduğu ve katılımcıların büyük beğenisini toplayan Dur Yolcu şiiri ile son buldu.

Bu güzel organizeye imza atan başta tek yürek olan Augsburgdaki Türk derneklerine ve Türk dernekleri başkanı Ali Osman Öztürk ile Gerthofen  Türk Veliler cemiyeti başkanı Mustafa Dalyanoğluna  teşekkür ederken; Bu yürüyüşte görev yaparak taşkınlıklara izin vermemek için gün boyu koşturan  Ulm Ülküocağı eski gençlikkolları başkanı İbrahim Ürkündağ ve ekibine, Çeşitli teşkilatlardan gelerek görev yapan görevli arkadaşlara, Augsburg Alparslan Türkeş Ülkü Ocağından başta değerli büyüğüm  ve gönüldaşım Şahin bey´e, Bizim iller dergisi yazı işleri müdürü Muammer Çetine,Karaçay Türklerinden Ahmet abime, Sercan ve Mustafa Kuruma, Deprem, Ulvi, Umut,Hüseyin, Tavaslı Hüseyin, Muhammed Ali ve Ömer Sarı´nın yanısıra Asenalar ile davetimizi kırmadan gelip kalabalık arasından bizlere yardımcı olan tüm gardaşlarıma oluşacak en ufak olayın faturasının ülkücü camiaya çıkacağının bilincinde sağduyulu ve sabırlı çalışmalarından dolayı,O gün Türk bayrağı altında tek yürek olan Türk insanı adına teşekkür ediyorum. Allah razı olsun...Tanrı Türkü KorusunYıldıray Sarı 11.11.2007
Tarih: 27.12.2007 Saat: 06:50 Gönderen: Reis
Ayarlar
 Yazdır  PDF 

 
Yönlendirilmiş Linkler
· Reis
· Hakkında daha fazlası Başsağlığı
· Haber gönderen Reis

En fazla okunan haber Başsağlığı:
Augsburgda Teröre Lanet Mitingi

Haber Rating
Haber puanı: 0
Toplam Oy: 0


Lütfen bir saniyenizi ayırarak bu anketi yanıtlayın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
Regular
Kötü
Çok Kötü

"Augsburgda Teröre Lanet Mitingi" | Giriş Yap/Kayıt Ol | 5 Yorumlar
Threshold:   Mod:   Order:
Misafirler yorum yazamaz.
The comments are owned by the poster. Hacked Ak Gençlik is not responsible for their content.

Re: Augsburgda Teröre Lanet Mitingi (Puan: 1)
Kimden Yalniz_Kurt_cCc (playa_mehmet07@hotmail.de) on 14.04.2008 Saat: 15:53
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder) http://www.kutluturan.com
KESKE BIZDE GELEBILSEYDIK PROTESTOYA

DAVAMIZ DAVADIR BIZ BU YOL ICIN ÖLÜRÜZ!
ALLAH TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSIN!

ALLAH TERÖRÜN BELASINI VERSIN !

[ Cevapla ]

  nBVBsZWRybVHLCscBnc (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 23.05.2014 Saat: 17:41
  merhaba ben ukryana geemzk amacıyla gitecem pasaportum hazır.+herhangi bır evrak gerekıyormu.ve en fazla ne kadar ukrayan da kalabılırım.bu konuda sizden tam bır bılgi alsam cok memnun olurum..tşk.VA:F [1.9.15_1155]oyunuz veriliyor...VA:F [1.9.15_1155](from 0 votes)

[ Cevapla ]

  qIygdKeVjlkiiSr (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 23.05.2014 Saat: 17:55
  Ukrayna vizesi noamrl ve ekspres vize fccreti ve alım sfcresi nedir? Bunun dışında sigorta, ayakbastı parası vs. f6deniyor mu? Gerekli evraklar nelerdir?VA:F [1.9.15_1155]oyunuz veriliyor...VA:F [1.9.15_1155](from 0 votes)

[ Cevapla ]

  UyUlqxBQbXLUaDigzgT (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 27.05.2014 Saat: 02:05
  This sounds good I will visit the wesbtie listed but it may be a little far for me to trave to be there in person! However I do hope you will keep me informed of all useful information I should be aware of! Need to stay up-to-date with these goings on !! "Clear Skies" )

[ Cevapla ]

  wnZEBtjbnUXEPrnz (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 09.09.2015 Saat: 16:11
  This sounds good I will visit the wesibte listed but it may be a little far for me to trave to be there in person! However I do hope you will keep me informed of all useful information I should be aware of! Need to stay up-to-date with these goings on !! "Clear Skies" )

[ Cevapla ]

Üye menü
 Hoş Geldin
Üye Ol
Şifremi Unuttum

 

Site Üye Bilgisi:
Bugün: 1
Dün: 3
Bekleyen: 17
K@ntin Mevcudu: 1202
Son: Mar 22, 2019ewadugi Mar 21, 2019onazehy Mar 21, 2019usoxyma Mar 21, 2019osuvom Mar 20, 2019isytu Mar 18, 2019owake Mar 18, 2019ujifyjuv Mar 17, 2019ejudas Mar 17, 2019abigyne Mar 15, 2019iqyfexo
Bağlı Üye
Misafir: 54
Üye: 0
Toplam: 54

Toplam Hit
 Bugün: 457
 Dün: 18523
 Toplam: 13612498
Bağlantılar:
Ziyaretçi: 54
Üye: 0


Şu ana kadar
13612498
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: Ocak 2008
Ermeni Sorunu

Ermeni Sorunu


Copyright © 2002 - 2008
yildiraysari.com
- Sitede verilmiş bağlantıların içeriklerinden sadece site sahipleri, Yazılan yazılardan ise sadece yazarları sorumludur. Kesinlikle hiç bir şekilde sorumluluk bize ait değildir.