Giriş : Kayıt Ol 

Ocak Başkanımız / Yönetim /  Ocağımızın Resimleri /  Basında Bizim Ocak  / Ocağımıza Ulaşım-Impressum


 Faliyet Resimlerimiz
· Monitor
 Atatürk
 Başbuğ Türkeş
 Lider
 Ülkücülük
 Kızıl Elma
 Dokuz Işık
 Bozkurt
 Abide Şahsiyetler
 Türk Tarihi
 Kan Uykusu
 youtubedeki videolarımız
 Osmanlı Padişahları
 Türk Tarihi
 Ülkücüye Mektuplar

 Islamiyet
 Kuran-ı Kerim
 Sevgili Peygamberim
 Peygamberler
 Kuran öğreniyorum
 Namaz vakitleri
 Namaz Dua ve Sureleri
 Genel Konular
 Fikir Meydanı
 Canlı Yayın
 İl İl Türkiye
 e-Devlet bağlantıları
 Müzik
 Video ve Sunumlar
 Basında Biz
 Ziyaretçi Defteri
 Haber
 Özel Mesajlarınız
 Üye Listesi
 İletişim Formu
 Bizi Tavsiye Edin
 Üyelik Bilgileriniz
 Site Bağlantıları


Bağlantılar
· M.H.P
· Ülkü Ocakları
· Türk Federasyon
· Ülkücü Dünya
· Mekanım sitesi
· Ülkem ilkem Ülküm
· Araz dergisi
· Doğu Türkistan
· Bizim Ocak.net
· Istanbul Ülkü Ocakları
· Yusufiyeliler
· KIBRIS 1974
· Ülkü Birliği
· Hollanda Ülkü Ocagi
· Bozkurtmhp.com
· Cihan Hakimiyeti
· Hilal Haber
· Yalniz Kurt
· Ülküdaşım
· Ülkücü Haber
· Haber Erk
· Radyo Turan
· Alperen Bozkurt
· Bozkurt Sesi
· 2023Istanbul
· Ortadogu Gazetesi
· Yeni Cag gazetesi
· Gök bayrak dergisi
· Gazeteler
· Erdemli Haber
Veda Hutbesi

 

Veda Hutbesi

Bismillahirrahmanirrahim

EY İNSANLAR!

Sözümü iyi dinleyiniz.Bilmiyorum, belki bu seneden sonra sizinle burada ebedi olarak bir daha birleşemeyeceğiz.

İNSANLAR!

Bu günleriniz nasıl mukaddes bir gün ise, bu aylarınız nasıl mukaddes bir ay ise, bu şehriniz (Mekke) nasıl mübarek bir şehir ise, canlarınız, mallarınız da öyle mukaddestir, her türlü tecâvüzden korunmuştur.


ASHABIM!

Yarın Rabbinize kavuşacaksınız ve bugünkü her hal ve hareketinizden muhakkak sorulacaksınız. Sakın benden sonra eski sapıklıklara dönüp de birbirinizin boynunu vurmayınız! Bu vasiyyetimi burada bulunanlar, bulunmayanlara bildirsin! Olabilir ki bildiren kimse, burada bulunup da işitenden daha iyi anlıyarak muhafaza etmiş olur.


ASHABIM!

Kimin yanında bir emanet varsa onu sahibine versin. Faizin her çeşidi kaldırılmıştır, ayağımın altındadır. Lâkin borcunuzun aslını vermek gerektir. Ne zulmediniz, ne de zulme uğrayınız. Allah'ın emriyle faizcilik artık yasaktır. Cahilliyetten kalma bu çirkin âdetin her türlüsü ayağımın altındadır. İlk kaldırdığım fâiz deAbdulmuttalib'in oğlu (amcam) Abbas'ın faizidir.

ASHABIM!

Cahilliyet devrinde güdülen kan dâvâları da tamamen kaldırılmıştır. Kaldırdığım ilk kan davası Abdulmuttalib'in torunu (amcazadem) Rebia'nın kan davasıdır.


İNSANLAR!

Bugün şeytan sizin şu topraklarınızda yeniden tesir ve hakimiyet kurmak gücünü ebedi suretle kaybetmiştir. Fakat siz; bu kaldırdığım şeyler dışında, küçük gördüğünüz işlerde ona uyarsanız bu da onu memnun edecektir. Dininizi korumak için bunlardan da sakınınız!

İNSANLAR!


Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah emaneti olarak aldınız; onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helal edindiniz. Sizin kadınlar üzeridne hakkınız, onların da sizin üzerinizde hakları vardır. Sizin kadınlar üzerindeki

hakkınız, onların, aile yuvasını, hoşlanmadığınız hiçbir kimseye çiğnetmemeleridir. Eğer razı olmadığınız herhangi bir kimseyi aile yuvanıza alırlarsa, onları hafifçe döğüp sakındırabilirsiniz. Kadınların da sizin üzerinizdeki hakları, memleket göreneğine göre, her türlü yiyim ve giyimlerini temin etmenizdir.


MÜ'MİNLER!


Size bir emanet bırakıyorum ki ona sıkı sarıldıkça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanet Allah Kitabı Kur'andır.

MÜ'MİNLER!

Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz! Müslüman müslümanın kardeşidir, böylece bütün müslümanlar kardeştir. Din kardeşinize ait olan herhangi bir hakka tecavüz başkasına helal değildir. Meğer ki gönül hoşluğu ile kendisine vermiş olsun...


ASHABIM!

Nefsinize zulmetmeyiniz. Nefsinizin de üzerinizde hakkı vardır.

İNSANLAR!

Allah Teala her hak sahibine hakkını (Kur'an'da) vermiştir. Varise vasiyet etmeğe lüzum yoktur. Çocuk kimin döşeğinde doğmuşsa ona aittir. Zina eden için mahrumiyet vardır. Babasından başka bir soy iddia eden soysuz, yahut efendisinden başkasına intisaba kalkan nankör, Allah'ın gazabına, meleklerin lanetine ve bütün müslümanların ilencine uğrasın! Cenab-ı Hak, bu gibi insanların ne tevbelerini, ne de adalet ve şahadetlerini kabul eder.

İNSANLAR!

Rabbiniz birdir. Babanız da birdir; hepiniz Âdem'in çocuklarısınız, Âdem ise topraktandır. Allah yanında en kıymetli olanınız, O'na en çok saygı göstereninizdir. Arabın Arap olmayana -Allah saygısı ölçüsünden başka- bir üstünlüğü yoktur.

İNSANLAR!

Yarın beni sizden soracaklar, ne diyeceksiniz?

"-Allah'ın elçiliğini ifa ettin, vazifeni yerine getirdin, bize vasiyet ve öğütte bulundun diye şahadet ederiz." (Bunun üzerine Resûl-i Ekrem mübarek şahadet parmağını göğe doğru kaldırarak sonra da cemaat üzerine çevirip indirerek şöyle buyurdu.)

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

 

11111111
  Başsağlığı
  Duyurular
  Haberler
  Kutlamalar
  Teşkilat
  Basından Seçmeler
Site Mesajcısı
Toplam Üye: 1161
Bu günkü üyeler: 1
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 98
Nickname
Şifre
Kurbanlar Doğu Türkistana
Augburg Alparslan Türkeş Ülkü Ocağı topladığı 20 kurbanı,

Merkezi Münihte bulunan ve Rabia Kaderin başkanlığını yaptığı 

Dünya Uygur Kurultayına Doğu Türkistandaki soydaşlarımıza ulaştırılması için teslim etti.
Augburg Alparslan Türkeş Ülkü Ocağı topladığı 20 kurbanı Merkezi Münihte bulunan ve Rabia Kaderin başkanlığını yaptığı Dünya Uygur Kurultayına Doğu Türkistandaki soydaşlarımıza ulaştırılması için teslim etti.Alparslan Türkeş Ülkü Ocağı başkanı Yıldıray Sarı tarafından Dünya Uygur Kurultayı Din işleri komisyon başka...nı Turgun Can Allaattin ve Dünya Uygur Kurultayı Müfettişi Nurmamat Rozahuna teslim edilen kurban bedelleri ve vekaletlerin verilmesinin ardından yapılan sohbette Ülkü Ocağı başkanı Yıldıray Sarı” Turan ülkümüzün kanayan yarası Atayurdumuz Doğu Türkistan davamızda soydaşlarımızın her şartta yanlarındaydık, Gök bayrak bağımsızlığına kavuşup al bayrak ile kucaklaşana ve kıyamet kopup altta yer delinip üstte gök çökene kadarda yanlarında olacağız. Ol !! deyince olduran Cenabı Allah (c.c) inşallah Atayurt Doğu Türkistanımızı en kısa zamanda bağımsızlığına kavuştursun ve Ayyıldızlı Gök bayrağı 7 bağımsız Türk devleti yanında 8. Bağımsız Türk devleti olarak görmeyi bizlere nasip etsin. Rabbim Doğu Türkistandaki soydaşlarımızın yar ve yardımcısı olsun. ”Dünya Uygur Kurultayı Din işleri komisyon başkanı Turgun Can Alaattin “ Doğu Türkistan davasında yürüyüşlerimizde bizleri yalnız bırakmayan, Konferanslar düzenleyerek Türk insanını bilinçlendiren, Turan dergisi vasıtasıyla Doğu Türkistan davasına hizmet eden Alparslan Türkeş Ülkü Ocağı mensuplarına Doğu Türkistandaki soydaşlarımız için başlattığımız kurban kampanyasına verdikleri destekten dolayı Dünya Uygur Kurultayı Başkanı Rabia Kader ve Doğu Türkistandaki soydaşlarımız adına teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. ” Dedi.
Tarih: 26.11.2009 Saat: 00:00 Gönderen: ulku_ocaklari
Ayarlar
 Yazdır  PDF 

 
Yönlendirilmiş Linkler
· Hakkında daha fazlası Teşkilat
· Haber gönderen ulku_ocaklari

En fazla okunan haber Teşkilat:
Ocağımızın düzenlediği Doğu Türkistan KonferansI

Haber Rating
Haber puanı: 0
Toplam Oy: 0


Lütfen bir saniyenizi ayırarak bu anketi yanıtlayın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
Regular
Kötü
Çok Kötü

İlgili Konular


"Kurbanlar Doğu Türkistana" | Giriş Yap/Kayıt Ol | 2 Yorumlar
Threshold:   Mod:   Order:
Misafirler yorum yazamaz.
The comments are owned by the poster. Hacked Ak Gençlik is not responsible for their content.

Paige (Puan: 1)
Kimden xiaohua (easyhost3@126.com) on 01.03.2012 Saat: 09:27
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder) http://www.mumdresses.net
Wholesale Wedding Gowns [www.mumdresses.net]Wholesale Wedding Gowns vintage winter dress [www.mumdresses.net]vintage winter dress perfect lower diamonds, which may significantly have an effect on the appear from the stone. affordable plus size wedding dresses [www.mumdresses.net]affordable plus size wedding dresses [www.mumdresses.net] everybody has heard of your four Cs of diamonds, and possibly the toughest to understand is cut."However, formal white dresses [www.mumdresses.net]formal white dresses it is this attribute that may have an effect on the cost of the diamond by as much as 40%. The lower is what makes it possible for for your brilliance and scintillation in the stone to awe and impress. It is also vital for your dispersion of colour gentle in the diamond, also known as the diamonds fireplace. Rogers Jewelers features the PassionStone assortment amongst the best good quality assortment on the planet. With perfect minimize diamonds, rings could be bought individually or matched having a PassionStone band as being a set for engagement and wedding ceremony rings. Shoppers may possibly also buy free diamonds and pair it with 1 with the

[ Cevapla ]

  AHOsHdAWrqkCv (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 26.05.2014 Saat: 23:27
  There are a number of onilne opportunities such as Odesk.com which is a freelance website where users charge for services such as programming, customer services or article writing and lots more if there is something you are good at and can do part time why not get paid for it. Another site I found to be pretty useful for cash flow generation is Cosmictopia.com -It offers a gaming service for prizes but has a network marketing tool built in which allows members to earn a reoccurring income from their invites so the bigger you grow your network the more you earn over a period of time- For example I have 110 members (that I invited) who are all regularly using the website and each month I earn around $ 180 +/- without doing a thing.I hope that helps Was this answer helpful?

[ Cevapla ]

Üye menü
 Hoş Geldin
Üye Ol
Şifremi Unuttum

 

Site Üye Bilgisi:
Bugün: 1
Dün: 2
Bekleyen: 6
K@ntin Mevcudu: 1160
Son: Jan 22, 2019usapu Jan 21, 2019okudaku Jan 21, 2019ozituxo Jan 16, 2019Wickrubber1 Jan 16, 2019inejapys Jan 10, 2019Missyscoff46 Jan 09, 2019ydebyheva Jan 09, 2019utufoxik Jan 08, 2019ojoxiqy Jan 05, 2019ifawo
Bağlı Üye
Misafir: 98
Üye: 0
Toplam: 98

Toplam Hit
 Bugün: 8934
 Dün: 11802
 Toplam: 12810623
Bağlantılar:
Ziyaretçi: 98
Üye: 0


Şu ana kadar
12810623
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: Ocak 2008
Ermeni Sorunu

Ermeni Sorunu


Copyright © 2002 - 2008
yildiraysari.com
- Sitede verilmiş bağlantıların içeriklerinden sadece site sahipleri, Yazılan yazılardan ise sadece yazarları sorumludur. Kesinlikle hiç bir şekilde sorumluluk bize ait değildir.