Giriş : Kayıt Ol 

Ocak Başkanımız / Yönetim /  Ocağımızın Resimleri /  Basında Bizim Ocak  / Ocağımıza Ulaşım-Impressum


 Faliyet Resimlerimiz
· Monitor
 Atatürk
 Başbuğ Türkeş
 Lider
 Ülkücülük
 Kızıl Elma
 Dokuz Işık
 Bozkurt
 Abide Şahsiyetler
 Türk Tarihi
 Kan Uykusu
 youtubedeki videolarımız
 Osmanlı Padişahları
 Türk Tarihi
 Ülkücüye Mektuplar

 Islamiyet
 Kuran-ı Kerim
 Sevgili Peygamberim
 Peygamberler
 Kuran öğreniyorum
 Namaz vakitleri
 Namaz Dua ve Sureleri
 Genel Konular
 Fikir Meydanı
 Canlı Yayın
 İl İl Türkiye
 e-Devlet bağlantıları
 Müzik
 Video ve Sunumlar
 Basında Biz
 Ziyaretçi Defteri
 Haber
 Özel Mesajlarınız
 Üye Listesi
 İletişim Formu
 Bizi Tavsiye Edin
 Üyelik Bilgileriniz
 Site Bağlantıları


Bağlantılar
· M.H.P
· Ülkü Ocakları
· Türk Federasyon
· Ülkücü Dünya
· Mekanım sitesi
· Ülkem ilkem Ülküm
· Araz dergisi
· Doğu Türkistan
· Bizim Ocak.net
· Istanbul Ülkü Ocakları
· Yusufiyeliler
· KIBRIS 1974
· Ülkü Birliği
· Hollanda Ülkü Ocagi
· Bozkurtmhp.com
· Cihan Hakimiyeti
· Hilal Haber
· Yalniz Kurt
· Ülküdaşım
· Ülkücü Haber
· Haber Erk
· Radyo Turan
· Alperen Bozkurt
· Bozkurt Sesi
· 2023Istanbul
· Ortadogu Gazetesi
· Yeni Cag gazetesi
· Gök bayrak dergisi
· Gazeteler
· Erdemli Haber
Veda Hutbesi

 

Veda Hutbesi

Bismillahirrahmanirrahim

EY İNSANLAR!

Sözümü iyi dinleyiniz.Bilmiyorum, belki bu seneden sonra sizinle burada ebedi olarak bir daha birleşemeyeceğiz.

İNSANLAR!

Bu günleriniz nasıl mukaddes bir gün ise, bu aylarınız nasıl mukaddes bir ay ise, bu şehriniz (Mekke) nasıl mübarek bir şehir ise, canlarınız, mallarınız da öyle mukaddestir, her türlü tecâvüzden korunmuştur.


ASHABIM!

Yarın Rabbinize kavuşacaksınız ve bugünkü her hal ve hareketinizden muhakkak sorulacaksınız. Sakın benden sonra eski sapıklıklara dönüp de birbirinizin boynunu vurmayınız! Bu vasiyyetimi burada bulunanlar, bulunmayanlara bildirsin! Olabilir ki bildiren kimse, burada bulunup da işitenden daha iyi anlıyarak muhafaza etmiş olur.


ASHABIM!

Kimin yanında bir emanet varsa onu sahibine versin. Faizin her çeşidi kaldırılmıştır, ayağımın altındadır. Lâkin borcunuzun aslını vermek gerektir. Ne zulmediniz, ne de zulme uğrayınız. Allah'ın emriyle faizcilik artık yasaktır. Cahilliyetten kalma bu çirkin âdetin her türlüsü ayağımın altındadır. İlk kaldırdığım fâiz deAbdulmuttalib'in oğlu (amcam) Abbas'ın faizidir.

ASHABIM!

Cahilliyet devrinde güdülen kan dâvâları da tamamen kaldırılmıştır. Kaldırdığım ilk kan davası Abdulmuttalib'in torunu (amcazadem) Rebia'nın kan davasıdır.


İNSANLAR!

Bugün şeytan sizin şu topraklarınızda yeniden tesir ve hakimiyet kurmak gücünü ebedi suretle kaybetmiştir. Fakat siz; bu kaldırdığım şeyler dışında, küçük gördüğünüz işlerde ona uyarsanız bu da onu memnun edecektir. Dininizi korumak için bunlardan da sakınınız!

İNSANLAR!


Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah emaneti olarak aldınız; onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helal edindiniz. Sizin kadınlar üzeridne hakkınız, onların da sizin üzerinizde hakları vardır. Sizin kadınlar üzerindeki

hakkınız, onların, aile yuvasını, hoşlanmadığınız hiçbir kimseye çiğnetmemeleridir. Eğer razı olmadığınız herhangi bir kimseyi aile yuvanıza alırlarsa, onları hafifçe döğüp sakındırabilirsiniz. Kadınların da sizin üzerinizdeki hakları, memleket göreneğine göre, her türlü yiyim ve giyimlerini temin etmenizdir.


MÜ'MİNLER!


Size bir emanet bırakıyorum ki ona sıkı sarıldıkça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanet Allah Kitabı Kur'andır.

MÜ'MİNLER!

Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz! Müslüman müslümanın kardeşidir, böylece bütün müslümanlar kardeştir. Din kardeşinize ait olan herhangi bir hakka tecavüz başkasına helal değildir. Meğer ki gönül hoşluğu ile kendisine vermiş olsun...


ASHABIM!

Nefsinize zulmetmeyiniz. Nefsinizin de üzerinizde hakkı vardır.

İNSANLAR!

Allah Teala her hak sahibine hakkını (Kur'an'da) vermiştir. Varise vasiyet etmeğe lüzum yoktur. Çocuk kimin döşeğinde doğmuşsa ona aittir. Zina eden için mahrumiyet vardır. Babasından başka bir soy iddia eden soysuz, yahut efendisinden başkasına intisaba kalkan nankör, Allah'ın gazabına, meleklerin lanetine ve bütün müslümanların ilencine uğrasın! Cenab-ı Hak, bu gibi insanların ne tevbelerini, ne de adalet ve şahadetlerini kabul eder.

İNSANLAR!

Rabbiniz birdir. Babanız da birdir; hepiniz Âdem'in çocuklarısınız, Âdem ise topraktandır. Allah yanında en kıymetli olanınız, O'na en çok saygı göstereninizdir. Arabın Arap olmayana -Allah saygısı ölçüsünden başka- bir üstünlüğü yoktur.

İNSANLAR!

Yarın beni sizden soracaklar, ne diyeceksiniz?

"-Allah'ın elçiliğini ifa ettin, vazifeni yerine getirdin, bize vasiyet ve öğütte bulundun diye şahadet ederiz." (Bunun üzerine Resûl-i Ekrem mübarek şahadet parmağını göğe doğru kaldırarak sonra da cemaat üzerine çevirip indirerek şöyle buyurdu.)

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

 

11111111
  Başsağlığı
  Duyurular
  Haberler
  Kutlamalar
  Teşkilat
  Basından Seçmeler
Site Mesajcısı
Toplam Üye: 1161
Bu günkü üyeler: 1
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 101
Nickname
Şifre
Teşkilat: Ocağımızın düzenlediği Doğu Türkistan KonferansI
Augsburg Alparslan Türkeş Ülkü Ocağı, Dünya Uygur Kongresi genel sekreteri ve Avrupa Uygur birliği başkanı Dolkun İsa beyin konuşmacı olarak katıldığı "Doğu Türkistan" konulu Konferans düzenledi.

Youtube görüntüleri için  http://www.youtube.com/watch?v=3JiqrMgMA88Konferans için tutulan salonun bu tür organize için izni olmadığı Polis tarafından salon sahibine hatırlatılması üzerine, Konferans Alparslan Türkeş Ülkü Ocağı bahçesinde yapılmıştır. Konferansa konuşmacı olarak Dünya Uygur Kongresi genel sekreteri ve Avrupa Uygur birliği başkanı Dolkun İsa bey konuşmacı olarak katılırken, dinleyici olarak Augsburg Nakşibendi Gül dernegi başkanı Kenan Çetinkaya, Nizamı Alem Ocağı başkanı Turan Gülmez, Kırım Tatarları Münih temsilcisi İsmail Pekmez, Türk federasyon bayern eski bölge başkanı Murat Yalçın , Augsburg Türk veliler derneği 2. başkanı Fahrettin Tuncay ve çeşitli cemiyetlere mensup insanlarımız katıldı.Augsburg Alparslan Türkeş Ülkü Ocağı başkanı Yıldıray Sarı yapmış olduğu açılış konuşmasında“ 1949 yılından beri çin zulmü altında inleyen Doğu Türkstanda yaşanan vahşet ve katliamlara dünyanın sessiz kalmasını protesto ediyoruz. Türk milletinin ana vatanı Türkiye ise ata vatanı bu gün çin zulmü altında inleyen Doğu türkistandır.Tv´lerde ve insanımızın ağzına sakız olan sincan özerk bölgesini kabul etmiyoruz. O bölgenin ismi çin´ce yeniyurt anlamına gelen sincan değil, Türk milletinin Atayurdu Doğu Türkistandır.Bir hafta önce kesin sayı bilinmemekle beraber 800 den fazla soydaşımızı dünyanın gözü önünde katleden yüzlercesini tutuklayan ve akibetleri bile belli olmayan insanlarımızın çığlıklarına karşı, Nerede Birleşmiş Milletler? Nerede AB Ülkeleri? Nerede İnsan Hakkı Savunucuları? Nerede Feministler? Nerde hakların kardeşliği palyaçoları ? Nerede Müslüman Ülkelerinin Devlet ve Hükümet Başkanları? Nerede İslam Konferansı Örgütü?Doğu Türkistanda soydaşlarımıza devlet terörü uygulayan Çin Halk ***huriyeti’ne karşı başta Birleşmiş Milletler olmak üzere tüm uluslar arası kurum ve kuruluşları göreve çağırıyoruz.

Bu insanlık ayıbının bir an önce sona erdirilmesi için gerekli girişimlerin acilen başlatılmasını istiyoruzBütün dünyanın gözleri önünde insanlıktan nasibini almamış çin devletinin soydaşlarımıza uyguladığı terör yüzünden hayatını kaybeden soydaşlarımıza Cenabı Allah’tan rahmet diliyor burdan birkez daha uyarıyoruz ey çin tarih tekerrürden ibarettir, sana bu gidişle bir duvar daha ördürmek kırk kişiyle senin sarayını basan Kürşadın torunları olan bizlere farz oldu haberin olsun...Artık Doğu Türkistanda özgürlük ateşi takılmıştır iki kere bağımsızlığını kazanan Doğu Türkistan; “Bir defa kalkan bayrak bir daha yere inmez” diyen Mehmed Emin Resulzadeyi haksız çıkarmayacak ve 7 bağımsız Türk devleti bayrağı arasında sekizincisi olarak inşallah en kısa zamanda gök bayrakta yerini alacaktır. Rabbim Türk islam coğrafyasının yar ve yardımcısı olsun, Al bayraktan gökbayrağa selam olsun. Doğu Türkistana Hürriyettttt.“ Diyerek bitirdiği konuşmasının ardından Augsburg Gül derneği Hocası Muhammed Sofi tarafından tüm şehidlerimiz için Muhammed Sofi Hocamız tarafından Yasini Şerif okundu topluca dua edildi.

Okunan Yasini şerif ve yapılan duaların ardından Dünya Uygur kongresi genel sekreteri Dolkun İsa yapmış olduğu konuşmada” Öncelikle bu gün bu gün bu güzel organizeyi gerçekleştiren ve Doğu Türkistandaki yaşanan zulme karşı bizleri yalnız bırakmayan Augsburg Alparslan Türkeş Ülkü Ocağı ve buradaki tüm dernek yöneticileri ve katılanlara teşekkür ediyorum. Dünyanın kulaklarını tıkadığı kınamaktan bile kaçındığı 1949 yılından beri devam eden zulum ve soykırımları burada bir kaç saat içinde anlatmamız elbette mümkün değil. Çin in işgal ettiği ve sincan yani yeni vatan anlamına gelen ismi verdiği Doğu Türkistan tarihte iki defa bağımsızlığını kazanmış ilim ve medeniyet beşiği bir Türk islam coğrafyasıdır. Çinin bu bölgede ısrarcı olmasındaki en önemli etken çok zengin yeraltı ve yerüstü kaynaklarıdır. Doğu Türkistan topraklarından zengilik fışkırmasına rağmen milletimiz tam tersi bir sefalet ve yoklukla boğuşmaktadır. Çünki Çin bizden çaldıkları ile kendi milletini yaşatmak için uğraşırken Uygur Türklerinide yok etmek haritadan silmek için yıllardır mücadele vermektedir.Doğu Türkistanda devlet terörü uygulayan Çin vahşetine örnekler o kadar çokki bunlar;

Çin Doğu Türkistanda nükleer denemelerini yaparak milletimizin radyosyondan etkilenip çoğunun kanser olmasına çocuklarımızın sakat doğmasına yol açmış ve bu denemelerşne aralıklarla devam etmektedir.

Kızlarımızı zorla çalıştırmak için Çin´in iç bölgelerine götürmekte zorla ucuz iş gücü larak fabrikalarında çalıştırmakta karşı çıkanları fuhuş bataklığına düşürmektedir.

Doğum Kontrolü Doğu Türkistanda tüm vahşilği ile devam etmekte ikinci çocuğuna hamile kalan Uygur kadınları ister 7 ister 9 aylık olsun bebekleri zorla karınlarından alınarak öldürülmektedir.

Okullarda Uygur Türkçesi yasaklanmış zorla çin dili öğretilmeye Uygur çocukları asimile edilerek, kendi kültürlerini unutturmak için tüm imkanlar seferber edilmiştir.

Doğu Türkistana hergün binlerce çinli yerleştirilerek Uygur Türkleri azınlık durumuna sokulmak istenmektedir.En son meydana gelen olaylarda ise çoluk çocuk 800 ün üzerinde belkide çok daha fazla Uygur Türkü tüm dünyanın gözleri önünde vahşice katledilmiş Birleşmiş milletler, AB, ABD malesef Çin´i kınamaktan bile uzak durmuş adeta dahada cesaretlendirerek yeni katliamlarına göz yummuştur.

Bütün bunlar olurken 1,5 milyar nufuslu islam dünyasının tutumunun malesef diğerleriyle aynı olması bizleri derinden yaralamış olsada Türkiyedeki soydaşlarımızın Türkiyenin heryerindeki protesto gösterileri ve duaları direncimizi arttırmaktadır. Bundan dolayıda burdan bu organizeleri düzenleyerek bize destek olan tüm soydaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Doğu Türkistandaki gök bayrak sevdalısı soydaşınız olarak, al bayrak sevdalısı siz değerli misafirlerimizden ricam Dünyanın en büyük hapishanesine çevrilen Doğu Türkistanda yaşayan ve hertürlü dini ve kültürel kimliği baskı altında tutulan, soykıırm ve zulümlere uğrayan, telefon hatları kesilmiş, internet bağlantısı kesilmiş dünya ile bağlantısı yol edilmiş olan ve sonlarının ne olacağı meçhul olan kardeşlerinizin yaşadıklarını eşinize dostunuza ve alman komşularınıza anlatın. Anlatınki Çinlinin sahtekarlıklarına ve yalanlarına kanmasın. Anlatalım ve yukarıdan olmuyorsa aşağıdan yukarıya bulunduğumuz ülkelerde kamuoyu desteğiyle siyasetçileri ve siyasi partileri etkileyelim onlarda daha fazla bu çığlıkları duymamazlıktan gelmesin.. “ diye devam ettiği uzun kanuşmasının sonunda sorulu cevaplı bölümün ardından konferans Doğu Türkistanda şehid edilen tüm soydaşlarımız için yapılan duanın ardından son buldu.Alparslan Türkeş Ülkü Ocağında geç saatlere kadar süren muhabbetlerde Dünya Türklüğünün Turan coğrafyasının sorunları üzerine konuşuldu...Misafirlerin Ocakta ağırlanması yenilen yemekler, içilen çaylar sonrası bu güzel organizeye ev sahipliği yapan Ocak başkanı Yıldıray Sarı´ya ve emeği geçen herkese teşekkür eden Dünya Uygur Kongresi genel sekreteri ve Avrupa Uygur birliği başkanı Dolkun isa ve soydaşlarımız bir birlerini Allaha emanet ederek ayrıldılar...Almanya Augsburg Alparslan Türkeş Ülkü Ocağı

www.ulkuocagi-augsburg.deAugsburg 26.07.2009


Tarih: 28.07.2009 Saat: 00:48 Gönderen: ulku_ocaklari
Ayarlar
 Yazdır  PDF 

 
Yönlendirilmiş Linkler
· Hakkında daha fazlası Teşkilat
· Haber gönderen ulku_ocaklari

En fazla okunan haber Teşkilat:
Ocağımızın düzenlediği Doğu Türkistan KonferansI

Haber Rating
Haber puanı: 0
Toplam Oy: 0


Lütfen bir saniyenizi ayırarak bu anketi yanıtlayın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
Regular
Kötü
Çok Kötü

"Ocağımızın düzenlediği Doğu Türkistan KonferansI" | Giriş Yap/Kayıt Ol | 4 Yorumlar
Threshold:   Mod:   Order:
Misafirler yorum yazamaz.
The comments are owned by the poster. Hacked Ak Gençlik is not responsible for their content.

EMPSM du HAVRE (Puan: 1)
Kimden django on 26.09.2013 Saat: 14:25
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
For Coach Factory Outlet [www.coachoutletstoresset.net] president Coach Factory Outlet [www.coachoutletstoresset.net] would denounce the United

[ Cevapla ]

  EIypDQimuYdbflAgYVcI (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 14.04.2014 Saat: 21:24
  Wow! that truly reminds us that heart putiry still exist, even in big city like Jakarta. May God bless him, and the ones who reads this post too, to do good and right things each day,and we must pay it forward.. (like that movie) :)

[ Cevapla ]

  NdOlKPfNuyX (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 26.05.2014 Saat: 23:41
  My probelm was a wall until I read this, then I smashed it.

[ Cevapla ]

  ZeQTTMzUoHzlKdPtjGB (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 22.05.2014 Saat: 17:28
  If i were in ur situation, i wud cry too. Kind ppolee r so rare now, especially when it come to hp or cash. Usually ppl choose to take it instead of troubling themselves to return it. But yeah, losing a phone is like losing ur life, who could live without cellphone now? Hahaha..thank God for giving us this kind ppl..:-)

[ Cevapla ]

Üye menü
 Hoş Geldin
Üye Ol
Şifremi Unuttum

 

Site Üye Bilgisi:
Bugün: 1
Dün: 2
Bekleyen: 6
K@ntin Mevcudu: 1160
Son: Jan 22, 2019usapu Jan 21, 2019okudaku Jan 21, 2019ozituxo Jan 16, 2019Wickrubber1 Jan 16, 2019inejapys Jan 10, 2019Missyscoff46 Jan 09, 2019ydebyheva Jan 09, 2019utufoxik Jan 08, 2019ojoxiqy Jan 05, 2019ifawo
Bağlı Üye
Misafir: 101
Üye: 0
Toplam: 101

Toplam Hit
 Bugün: 8947
 Dün: 11802
 Toplam: 12810636
Bağlantılar:
Ziyaretçi: 101
Üye: 0


Şu ana kadar
12810636
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: Ocak 2008
Ermeni Sorunu

Ermeni Sorunu


Copyright © 2002 - 2008
yildiraysari.com
- Sitede verilmiş bağlantıların içeriklerinden sadece site sahipleri, Yazılan yazılardan ise sadece yazarları sorumludur. Kesinlikle hiç bir şekilde sorumluluk bize ait değildir.