Giriş : Kayıt Ol 

Ocak Başkanımız / Yönetim /  Ocağımızın Resimleri /  Basında Bizim Ocak  / Ocağımıza Ulaşım-Impressum


 Faliyet Resimlerimiz
· Monitor
 Atatürk
 Başbuğ Türkeş
 Lider
 Ülkücülük
 Kızıl Elma
 Dokuz Işık
 Bozkurt
 Abide Şahsiyetler
 Türk Tarihi
 Kan Uykusu
 youtubedeki videolarımız
 Osmanlı Padişahları
 Türk Tarihi
 Ülkücüye Mektuplar

 Islamiyet
 Kuran-ı Kerim
 Sevgili Peygamberim
 Peygamberler
 Kuran öğreniyorum
 Namaz vakitleri
 Namaz Dua ve Sureleri
 Genel Konular
 Fikir Meydanı
 Canlı Yayın
 İl İl Türkiye
 e-Devlet bağlantıları
 Müzik
 Video ve Sunumlar
 Basında Biz
 Ziyaretçi Defteri
 Haber
 Özel Mesajlarınız
 Üye Listesi
 İletişim Formu
 Bizi Tavsiye Edin
 Üyelik Bilgileriniz
 Site Bağlantıları


Bağlantılar
· M.H.P
· Ülkü Ocakları
· Türk Federasyon
· Ülkücü Dünya
· Mekanım sitesi
· Ülkem ilkem Ülküm
· Araz dergisi
· Doğu Türkistan
· Bizim Ocak.net
· Istanbul Ülkü Ocakları
· Yusufiyeliler
· KIBRIS 1974
· Ülkü Birliği
· Hollanda Ülkü Ocagi
· Bozkurtmhp.com
· Cihan Hakimiyeti
· Hilal Haber
· Yalniz Kurt
· Ülküdaşım
· Ülkücü Haber
· Haber Erk
· Radyo Turan
· Alperen Bozkurt
· Bozkurt Sesi
· 2023Istanbul
· Ortadogu Gazetesi
· Yeni Cag gazetesi
· Gök bayrak dergisi
· Gazeteler
· Erdemli Haber
Veda Hutbesi

 

Veda Hutbesi

Bismillahirrahmanirrahim

EY İNSANLAR!

Sözümü iyi dinleyiniz.Bilmiyorum, belki bu seneden sonra sizinle burada ebedi olarak bir daha birleşemeyeceğiz.

İNSANLAR!

Bu günleriniz nasıl mukaddes bir gün ise, bu aylarınız nasıl mukaddes bir ay ise, bu şehriniz (Mekke) nasıl mübarek bir şehir ise, canlarınız, mallarınız da öyle mukaddestir, her türlü tecâvüzden korunmuştur.


ASHABIM!

Yarın Rabbinize kavuşacaksınız ve bugünkü her hal ve hareketinizden muhakkak sorulacaksınız. Sakın benden sonra eski sapıklıklara dönüp de birbirinizin boynunu vurmayınız! Bu vasiyyetimi burada bulunanlar, bulunmayanlara bildirsin! Olabilir ki bildiren kimse, burada bulunup da işitenden daha iyi anlıyarak muhafaza etmiş olur.


ASHABIM!

Kimin yanında bir emanet varsa onu sahibine versin. Faizin her çeşidi kaldırılmıştır, ayağımın altındadır. Lâkin borcunuzun aslını vermek gerektir. Ne zulmediniz, ne de zulme uğrayınız. Allah'ın emriyle faizcilik artık yasaktır. Cahilliyetten kalma bu çirkin âdetin her türlüsü ayağımın altındadır. İlk kaldırdığım fâiz deAbdulmuttalib'in oğlu (amcam) Abbas'ın faizidir.

ASHABIM!

Cahilliyet devrinde güdülen kan dâvâları da tamamen kaldırılmıştır. Kaldırdığım ilk kan davası Abdulmuttalib'in torunu (amcazadem) Rebia'nın kan davasıdır.


İNSANLAR!

Bugün şeytan sizin şu topraklarınızda yeniden tesir ve hakimiyet kurmak gücünü ebedi suretle kaybetmiştir. Fakat siz; bu kaldırdığım şeyler dışında, küçük gördüğünüz işlerde ona uyarsanız bu da onu memnun edecektir. Dininizi korumak için bunlardan da sakınınız!

İNSANLAR!


Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah emaneti olarak aldınız; onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helal edindiniz. Sizin kadınlar üzeridne hakkınız, onların da sizin üzerinizde hakları vardır. Sizin kadınlar üzerindeki

hakkınız, onların, aile yuvasını, hoşlanmadığınız hiçbir kimseye çiğnetmemeleridir. Eğer razı olmadığınız herhangi bir kimseyi aile yuvanıza alırlarsa, onları hafifçe döğüp sakındırabilirsiniz. Kadınların da sizin üzerinizdeki hakları, memleket göreneğine göre, her türlü yiyim ve giyimlerini temin etmenizdir.


MÜ'MİNLER!


Size bir emanet bırakıyorum ki ona sıkı sarıldıkça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanet Allah Kitabı Kur'andır.

MÜ'MİNLER!

Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz! Müslüman müslümanın kardeşidir, böylece bütün müslümanlar kardeştir. Din kardeşinize ait olan herhangi bir hakka tecavüz başkasına helal değildir. Meğer ki gönül hoşluğu ile kendisine vermiş olsun...


ASHABIM!

Nefsinize zulmetmeyiniz. Nefsinizin de üzerinizde hakkı vardır.

İNSANLAR!

Allah Teala her hak sahibine hakkını (Kur'an'da) vermiştir. Varise vasiyet etmeğe lüzum yoktur. Çocuk kimin döşeğinde doğmuşsa ona aittir. Zina eden için mahrumiyet vardır. Babasından başka bir soy iddia eden soysuz, yahut efendisinden başkasına intisaba kalkan nankör, Allah'ın gazabına, meleklerin lanetine ve bütün müslümanların ilencine uğrasın! Cenab-ı Hak, bu gibi insanların ne tevbelerini, ne de adalet ve şahadetlerini kabul eder.

İNSANLAR!

Rabbiniz birdir. Babanız da birdir; hepiniz Âdem'in çocuklarısınız, Âdem ise topraktandır. Allah yanında en kıymetli olanınız, O'na en çok saygı göstereninizdir. Arabın Arap olmayana -Allah saygısı ölçüsünden başka- bir üstünlüğü yoktur.

İNSANLAR!

Yarın beni sizden soracaklar, ne diyeceksiniz?

"-Allah'ın elçiliğini ifa ettin, vazifeni yerine getirdin, bize vasiyet ve öğütte bulundun diye şahadet ederiz." (Bunun üzerine Resûl-i Ekrem mübarek şahadet parmağını göğe doğru kaldırarak sonra da cemaat üzerine çevirip indirerek şöyle buyurdu.)

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

 

11111111
  Başsağlığı
  Duyurular
  Haberler
  Kutlamalar
  Teşkilat
  Basından Seçmeler
Site Mesajcısı
Toplam Üye: 1161
Bu günkü üyeler: 1
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 99
Nickname
Şifre
Teşkilat: Ocağımızın 9.Turan şenliği
Ocağımızın 9. Turan Şenliği ailelerinde katılımıyla Ocak bahçesinde yapıldı. Gün boyu gece geç saatlere kadar süren şölenimizde en çok eğlenen herzamanki gibi çocuklar oldu.

Ailelerin katılımıyla yapılan ve tüm masraflarını izine gidecek olan gönüldaşlarımızın ve torunu olan çocuğu olan gönüldaşlarımızın üstlendiği şölenimiz muhteşem geçti. Çocuklar için oyun alanıda oluşturulan Ocak bahçesinde en çok eğlenen tabiki çocuklarımız oldu.

Halayların çekildiği yavrukurtlarımızın zeybek oynadığı şölenmizde gün boyu gelen giden misafirlerimizde eksik olmadı. Sabah saatlerinde yağan yağmur ve sert esen rüzgar bayraklarımızı ve çadırarımızı bir ara uçursada gönülleri bir olan neferlerin neşesini kaçıramadı.

Yağmur sonrası çadırlar ve bayraklar uçmadan önce  minik Irem poz veriyor :-))

Gelecek Turan´da görüşmek dileğiyle...
Tarih: 27.07.2009 Saat: 02:15 Gönderen: ulku_ocaklari
Ayarlar
 Yazdır  PDF 

 
Yönlendirilmiş Linkler
· Hakkında daha fazlası Teşkilat
· Haber gönderen ulku_ocaklari

En fazla okunan haber Teşkilat:
Ocağımızın düzenlediği Doğu Türkistan KonferansI

Haber Rating
Haber puanı: 0
Toplam Oy: 0


Lütfen bir saniyenizi ayırarak bu anketi yanıtlayın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
Regular
Kötü
Çok Kötü

İlgili Konular


"Ocağımızın 9.Turan şenliği" | Giriş Yap/Kayıt Ol | 241 Yorumlar
Threshold:   Mod:   Order:
Misafirler yorum yazamaz.
The comments are owned by the poster. Hacked Ak Gençlik is not responsible for their content.

Sierra (Puan: 1)
Kimden xiaohua (easyhost3@126.com) on 01.03.2012 Saat: 09:32
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder) http://www.mumdresses.net
Cake You will discover recollections which final all through all weddings. bridesmaid dress with sleeves [www.mumdresses.net]bridesmaid dress with sleeves The sole factors additional memorable compared to the attire would be the invites Discount Bridal Dresses [www.mumdresses.net]Discount Bridal Dresses , cake and flowers. each and every of individuals moments is memorable for any cause. Invites are the initial appear astatine a weddings concept and colour scheme. A visitor has months to determine the invites plus size mother of bride dresses [www.mumdresses.net]plus size mother of bride dresses . long black bridesmaid dresses [www.mumdresses.net]long black bridesmaid dresses They sit on their fridge being a reminder with the unique day. A red invitation stands out having a vibrant and daring assertion. The colour in by itself is one thing that can imprint around the recollections with the attendees, [www.mumdresses.net] however the time and treatment invested creating it special may also allow it to be a keepsake. Red wedding ceremony flowers ar a wonderful strategy for brightening up the reaction corridor plus the ceremony. The vibrancy of red tends to make it a genuinely memorable

[ Cevapla ]

  XXCCAlORbIKYNM (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 26.05.2014 Saat: 20:08
  If i were in ur situation, i wud cry too. Kind popele r so rare now, especially when it come to hp or cash. Usually ppl choose to take it instead of troubling themselves to return it. But yeah, losing a phone is like losing ur life, who could live without cellphone now? Hahaha..thank God for giving us this kind ppl..:-)

[ Cevapla ]

  KDmVAnvQszyuRMtxRt (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 25.08.2016 Saat: 06:42
  I was drawn by the hosnety of what you write

[ Cevapla ]


EMPSM du HAVRE (Puan: 1)
Kimden django on 26.09.2013 Saat: 14:23
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
For Coach Factory Outlet [www.coachoutletstoresset.net] president Coach Factory Outlet [www.coachoutletstoresset.net] would denounce the United

[ Cevapla ]

  mqFGhQQChYHTzwrGLNvI (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 14.04.2014 Saat: 19:04
  I am asif khan Aap log hamare nabi ke bare main bahut kuch khe rahe ho or is saite per bhut kuch likha hain par kabhi aap apni dharm ki kibato ko padh lo aap ko usme nabi ka zikr bhi mail jayega or islam ki sachai bhi pata chal jayegiAB AAP KHOGE KI BATAO TO MAIN AAP KO DR. JAKIR NAYAK KI VIDEO JO KI AAP YOUTUBE ISLAM OR SANATEN DHARM LIKH YA DR. JAKIR NAYAK VIDEO LIKH KAR DEKH SAKHTE HO .AAP LOGO KO YAHA PAR GATET BATAIN BATAI JA RAHI HAIN OR AGAR BAT SAHI HO TO USE GALET SHOW KI JATA HAIN ISLAM DHARM KI BAT KO SAMEJNE KE LIYE SIRF EK HADIS WE QURAN KI AAYAT KAFI NAHAHI JESE EK QURAN KI AAYAT KO SAMAJNE KE LIYE KAHI HADIS KO SAMJNA HOGA OR HADIS KO SAMJNE KE LIYE KAYI HADIS VE QURAN KI AAYAT KO SAMJNA HOGAMARI AAP SAB SE REQWEST HAIN KI AAP SAB YHAN GALAT FEHAMI ME NA PADHE OR ISE SITE KO BAND KARE KI KASIS KARE

[ Cevapla ]

  avkUSKvnwrTRtxLmZc (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 23.05.2014 Saat: 01:06
  asghar abdili می‌گه:salam.khaste nabsahid admin mohtaram dastetoon dard nakone vagean zahmat mikeshin in hame agahie estekhdam mizarin fagat lotfan az ostane azarbayjan gharbi ham agahi bezarin mamnoon az zahamatetoon.

[ Cevapla ]

  DifjTolhgZ (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 26.05.2014 Saat: 22:47
  asghar abdili می‌گه:salam.khaste nasbihad admin mohtaram dastetoon dard nakone vagean zahmat mikeshin in hame agahie estekhdam mizarin fagat lotfan az ostane azarbayjan gharbi ham agahi bezarin mamnoon az zahamatetoon.

[ Cevapla ]

  YdxGUHKFjqJQLHsW (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 15.04.2014 Saat: 01:03
  Alhamdulillah.. Allah maha baik... I have just lost my ipad and then someone, a csinehe man handed it back to me... Alhamdulillah... Allah is always good all the time and lucky us for having a chance to meet those kind people with high integrity :D

[ Cevapla ]

  BCDmSlrTtK (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 27.05.2014 Saat: 01:58
  assalaamu alaykumthis queitson is not based on the story that is above but it is a queitson about something else. that my mom hopes that you can answer coz she read your stories and they were perfect mashaAllah.my mom has a queitson about any animal that comes to live in your house because they come in the house or something and people want to get rid of them and she wants to know if it is ok to get rid of them by killing/ poisoning them or something else and she wants you te tell her some thing that will answer her queitson.Please reply to thisjazaakallahu khayran

[ Cevapla ]

  OhinSCkzmqwbIpH (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 16.04.2014 Saat: 12:02
  sayfanızı yeni tanımış birisi olaark [yggoexufp.com] Yeni başlayanlar ie7in kategorisinden başladım ben de :) sayfanız e7ok gfczel, tebrik ederim. ben de bu şarkının Muhammed Ä°sfahani ile Farid Farjad versiyonlarını beğendim en e7ok. tek kelimeyle mfckemmel. vee dinlemeye devam..

[ Cevapla ]

  MewMtBkHJkTmdv (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 23.05.2014 Saat: 03:34
  If i were in ur situation, i wud cry too. Kind ppoele r so rare now, especially when it come to hp or cash. Usually ppl choose to take it instead of troubling themselves to return it. But yeah, losing a phone is like losing ur life, who could live without cellphone now? Hahaha..thank God for giving us this kind ppl..:-)

[ Cevapla ]

  tBaLRztyoAUedvrtPAn (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 27.05.2014 Saat: 14:57
  You write so hotnsely about this. Thanks for sharing!

[ Cevapla ]

  kXbdwpdEBigewaAChpi (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 06.05.2015 Saat: 14:42
  Dec19Emil Bu polis Fontanlar baginda ve Nizami knciseude keshish chekir.Ishi gucu dukanlardan aylig rushvet yigmagdir.Cox mundar ve insafsiz adamdir.Istediyiviz vaxt onu Baki sheherin merkezinde gore bilersiniz.Gorende uzune tupurmeyi unutmayin.Adini oyrenib deyerem.

[ Cevapla ]

  tszhAifZKota (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 02.07.2016 Saat: 14:02
  Love this shape! The Yanessa B. is classic with a bit of edge 122´love that! Kenneth Jay Lane makes gorgeous coral and turquoise versions that you can find on eBay. I'm obsessed! Love your taste and sending you a picture of my "I love you blogs and coffee" print hanging above my bureau soon!

[ Cevapla ]

  nRCHGLhxofcxfYrlvaac (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 07.05.2015 Saat: 13:00
  Wow! that truly reminds us that heart priuty [kxowjidp.com] still exist, even in big city like Jakarta. May God bless him, and the ones who reads this post too, to do good and right things each day,and we must pay it forward.. (like that movie) :)

[ Cevapla ]

  AxdNIGbSXvYoCxJm (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 15.07.2015 Saat: 12:10
 

[ Cevapla ]

  eYPdDALRWzsWm (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 07.08.2015 Saat: 17:11
 

[ Cevapla ]

  EPgpeoKdCwh (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 07.08.2015 Saat: 17:18
 

[ Cevapla ]

  ucTcfZMgUjCOXY (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 25.08.2016 Saat: 07:18
  Never would have thunk I would find this so iniaspensdble.

[ Cevapla ]

  FeymxJGpuwWeLRDiu (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 07.08.2015 Saat: 17:22
 

[ Cevapla ]

  aNbRnrWKMJYEeXhCU (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 07.08.2015 Saat: 17:28
 

[ Cevapla ]

  fOQDOTJNePCqIFgWI (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 07.08.2015 Saat: 17:48
 

[ Cevapla ]

  UstSXHBxAdNzJZQdeEMu (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 07.08.2015 Saat: 17:53
 

[ Cevapla ]

  RklSBPxDvz (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 07.08.2015 Saat: 17:59
 

[ Cevapla ]

  tXFKLcOwFCLasg (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 07.08.2015 Saat: 18:08
 

[ Cevapla ]

  COMVUGjfbsuhdNcGLeJ (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 07.08.2015 Saat: 18:09
 

[ Cevapla ]

  AvDzImXhMFOOdunwVIye (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 07.08.2015 Saat: 18:10
 

[ Cevapla ]

  skVhuHhBdqx (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 07.08.2015 Saat: 18:34
 

[ Cevapla ]

  pRXlrysRdqy (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 07.08.2015 Saat: 18:35
 

[ Cevapla ]

  MqWfpaikJVxqrrS (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 07.08.2015 Saat: 18:48
 

[ Cevapla ]

  DCbLhAxFQKoauMlnqn (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 07.08.2015 Saat: 18:52
 

[ Cevapla ]

  wltriMAOkpUzqYv (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 12.11.2015 Saat: 10:49
 

[ Cevapla ]

  PYujYQqoEENhGK (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 20.02.2016 Saat: 20:27
 

[ Cevapla ]

  vmQhQbipKzZOOYIuxOJ (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 20.02.2016 Saat: 20:44
 

[ Cevapla ]

  FKBVuuftoo (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 20.02.2016 Saat: 21:05
 

[ Cevapla ]

  jrMsNVAADGSE (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 25.08.2016 Saat: 08:01
  Way to use the internet to help people solve prmelbos!

[ Cevapla ]

  yjEXSJveaQeW (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 20.02.2016 Saat: 21:08
 

[ Cevapla ]

  mqRTLdTjsbYZuKUIXfcC (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 20.02.2016 Saat: 21:40
 

[ Cevapla ]

  DeyYnsWIaFncRgWLCiM (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 20.02.2016 Saat: 22:03
 

[ Cevapla ]

  IxcjBMSDuvnQbSLYtJ (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 20.02.2016 Saat: 22:13
 

[ Cevapla ]

  DHpSJvdVyCpZHZxjXkO (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 20.02.2016 Saat: 22:20
 

[ Cevapla ]

  bpiVRcwIqHgRHqBYT (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 20.02.2016 Saat: 22:27
 

[ Cevapla ]

  nANHOdZNZxtnSVInNtdX (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 20.02.2016 Saat: 22:37
 

[ Cevapla ]

  TGFSGUaDZqKjaVDy (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 02.07.2016 Saat: 13:53
   ( 2012.03.10 14:48 ) : Nice post. I study one thing more chglnelaing on completely different blogs everyday. It will all the time be stimulating to learn content from other writers and follow a little bit one thing from their store. I’d desire to make use of some with the content material on my blog whether or not you don’t mind. Natually I’ll provide you with a link in your net blog. Thanks for sharing.

[ Cevapla ]

  oPxQfLzrobh (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 25.08.2016 Saat: 06:36
  Super intrmoafive writing; keep it up.

[ Cevapla ]

  aTLrkLRjEWcFvTakfNXZ (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 20.02.2016 Saat: 22:39
 

[ Cevapla ]

  lRYLZvcCPSzsSjuH (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 20.02.2016 Saat: 22:41
 

[ Cevapla ]

  IeuoDykDoziJKOaBcA (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 25.08.2016 Saat: 07:58
  Always rehserfing to hear a rational answer.

[ Cevapla ]

  zuDSEqomIZXarNFK (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 20.02.2016 Saat: 23:02
 

[ Cevapla ]

  YVQcEKuqFYJq (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 20.02.2016 Saat: 23:05
 

[ Cevapla ]

  KmhafhqkxY (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 20.02.2016 Saat: 23:27
 

[ Cevapla ]

  mkeMUZDvonjQnPPk (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 20.02.2016 Saat: 23:50
 

[ Cevapla ]

  iMWBWWaSDpksuedEVe (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 00:21
 

[ Cevapla ]

  phRbKjwcZTuNohcNYHrq (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 25.08.2016 Saat: 07:51
  We deinfitely need more smart people like you around.

[ Cevapla ]

  UukXsrVOUc (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 00:40
 

[ Cevapla ]

  kiGqJZreVIrlOTYyPc (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 00:51
 

[ Cevapla ]

  hMZWLVJEqZpyiE (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 01:02
 

[ Cevapla ]

  kgFuhaQArtbZ (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 02.07.2016 Saat: 13:59
  Ich würde "title"-Tags so üezusbteen:&qrot;Schlüsselworte, die zu einen Text der entsprechenden Seite passen und eine sinnvolle Reihenfolge ergeben." Grüße Emanuel

[ Cevapla ]

  aEquKSoLJAD (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 01:24
 

[ Cevapla ]

  lxVbIIOJvELnsxY (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 01:24
 

[ Cevapla ]

  abalPWWiCpgGV (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 01:47
 

[ Cevapla ]

  lWqUsHEpKnqcgR (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 01:55
 

[ Cevapla ]

  UzAZIFasdSQHjMbZZdM (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 01:59
 

[ Cevapla ]

  lajAaRnxyU (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 02:21
 

[ Cevapla ]

  OqaWbHgJxYxKiylKQ (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 03:32
 

[ Cevapla ]

  JdTlqCvBxEatDZHEC (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 03:52
 

[ Cevapla ]

  leTBThbJrx (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 02.07.2016 Saat: 13:59
  Globalement d’accord avec ton jugement. Il aurait fallu à Higashi no Eden une deuxième saison, tout simplement, pour amener au mieux les réponses aux questions laissées en suspend à la fin de la saison 1. C’est d&;rluosaiqleurs ce qui était prévu à la base je crois… Mais les lois du business étant ce qu’elles sont, 2 films semblaient plus valables pour les studios qu’une fournée de 12 épisodes certainement mieux travaillés et digestes.

[ Cevapla ]

  ATEUkRcPPKeDhw (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 25.08.2016 Saat: 08:10
  You got to push it-this esneitsal info that is!

[ Cevapla ]

  CpiouztvzjSbUi (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 25.08.2016 Saat: 08:01
  Finding this post has aneserwd my prayers

[ Cevapla ]

  tRyCgxbaURjccobK (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 04:25
 

[ Cevapla ]

  WFPrmYaVbDpia (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 04:47
 

[ Cevapla ]

  kVcbDJEjQVYdnQNvWeEq (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 05:21
 

[ Cevapla ]

  nSvqActhkPdpSb (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 05:28
 

[ Cevapla ]

  rsjFFqjCgmEMhgreqH (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 05:28
 

[ Cevapla ]

  SOyYbouLoVmIAOBMvDe (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 05:38
 

[ Cevapla ]

  zyxJIpnancXLSHqPXJPa (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 05:51
 

[ Cevapla ]

  hksvtWEvYxsyZgl (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 06:01
 

[ Cevapla ]

  bCdfIOfLYZBsAc (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 02.07.2016 Saat: 13:32
  WOW!!! I'm just knowing this blog and I'm in love!!! The idea is great, you're respectfull and the people are stI9ning!un;m from Brazil, I'm studing advanced consumers and I didn't know nothing like this. Congratulations!

[ Cevapla ]

  cMLuMLCOANYlNN (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 06:08
 

[ Cevapla ]

  TWnKiJkefXhFmMRHA (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 06:13
 

[ Cevapla ]

  RMcOLCGWddOiYEYMJT (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 06:21
 

[ Cevapla ]

  loDkFvtTHyyPpY (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 06:31
 

[ Cevapla ]

  YZHHTThBSogODm (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 06:31
 

[ Cevapla ]

  vqxGIgmSUJgyd (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 06:51
 

[ Cevapla ]

  WnwyKYHJPKSwu (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 06:56
 

[ Cevapla ]

  OwDnHZenXD (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 02.07.2016 Saat: 13:52
  Yo8r7u21#;&e an amazing woman …. a woman who always has that calm everyone can wish for. It was not easy to take the plunge into the inmate world. DR world. The most terrible darkness to enter. The language and terminology is not easy when you are from Norway, but I know that it’s just as difficult to leave this DR and friends there! It’s good to have a remarkable woman to lean on when your mind spin … I wish you and your Ella-house all the best! Love from the north <3 <3

[ Cevapla ]

  gwMDkBGxMoTIldKNZQBn (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 07:29
 

[ Cevapla ]

  IdJzlXMesxEhdcrhTpIj (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 07:31
 

[ Cevapla ]

  vJvjBlDhePRAXK (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 08:00
 

[ Cevapla ]

  ibyFIuyRYlAp (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 08:13
 

[ Cevapla ]

  BDfCSAopIrJw (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 08:17
 

[ Cevapla ]

  ynmjxRnkqFGb (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 08:50
 

[ Cevapla ]

  bvueLcVdqwTWOe (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 09:11
 

[ Cevapla ]

  LncWboPyjd (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 09:27
 

[ Cevapla ]

  XdKxngQXBLFK (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 09:56
 

[ Cevapla ]

  eKmPQBrDCOAYx (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 10:06
 

[ Cevapla ]

  xCPTbSpvCazEcpe (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 02.07.2016 Saat: 14:08
  Den gleichen Fehler hatte ich auch, kein Bild nur Ton und WLAN probleme. Jetzt läuft alles wieder Super hab einfach die &#f#d0;8ixup.2at&28221; nicht mehr mitkopiert. Falls schon kopiert wurde einfach die Datei von der SD-Karte löschen. Hat bei mir auf jeden fall geklappt.

[ Cevapla ]

  DeLeJLkkiTV (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 10:16
 

[ Cevapla ]

  SiqtIIUKUBucUZnNS (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 02.07.2016 Saat: 13:40
  CoqCuo,c&rsuuo;est très généreux de ta part de proposer un tel concours, merci beaucop.Je tente pour le Sahara Treasure, je ne possède pas de fards de cette intensité.Je suis fan de ta page Fb : celine dau**** MERCI !!

[ Cevapla ]

  AloFojxjlxJZgCQsoz (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 10:30
 

[ Cevapla ]

  RiQVWAVnerZjrxdpB (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 10:31
 

[ Cevapla ]

  qBJAyaAHLmNbpXGBmnbS (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 10:54
 

[ Cevapla ]

  AyvNFtOPkJtnBD (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 11:09
 

[ Cevapla ]

  ItgwugJcSSL (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 11:22
 

[ Cevapla ]

  TymqQWIQLrHjj (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 11:29
 

[ Cevapla ]

  nGciEZGpYl (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 11:47
 

[ Cevapla ]

  ftIuvYOvnJoTRsb (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 11:47
 

[ Cevapla ]

  THsjzRmlrO (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 11:52
 

[ Cevapla ]

  QRuylMUguEXjoejoudI (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 11:55
 

[ Cevapla ]

  TlPyCGzuKdsCiYZ (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 12:02
 

[ Cevapla ]

  rMKRenzuChC (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 12:10
 

[ Cevapla ]

  dwoMSAmCqgIY (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 12:49
 

[ Cevapla ]

  yGiGgzYvxrfpyZqjqkV (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 12:54
 

[ Cevapla ]

  BrqbrqjQNeIyv (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 13:00
 

[ Cevapla ]

  AJLjNJPzwhvdUtPz (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 13:22
 

[ Cevapla ]

  HqlzGJCqsfsPMRZD (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 13:23
 

[ Cevapla ]

  GQuxlWhvMF (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 13:27
 

[ Cevapla ]

  MOToplnmSdPrO (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 13:27
 

[ Cevapla ]

  gtcnEyvgIpvq (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 13:29
 

[ Cevapla ]

  ggyBmtdWOOqglMDh (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 13:42
 

[ Cevapla ]

  OlfBfnoUWQ (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 13:50
 

[ Cevapla ]

  cpIafRGsghj (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 14:25
 

[ Cevapla ]

  BwUCAuKVJxcDkUgFtNAk (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 14:31
 

[ Cevapla ]

  BsxXPaxsyQiTDtsmXFX (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 14:48
 

[ Cevapla ]

  EEVDxPLaulUctYm (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 14:57
 

[ Cevapla ]

  gPlFZfnxSRtbEQWmtj (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 15:14
 

[ Cevapla ]

  bemcBVOnADRWPCNT (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 15:14
 

[ Cevapla ]

  lvkdOlLNvGgIL (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 15:23
 

[ Cevapla ]

  LmAtOzrOxiJlJzBwLTl (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 15:27
 

[ Cevapla ]

  AFMYPBpPbSm (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 15:57
 

[ Cevapla ]

  ohsoWRGPkACKsUQdPl (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 16:00
 

[ Cevapla ]

  VOpqPJZXkFYc (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.02.2016 Saat: 16:02
 

[ Cevapla ]

  TmQCsPQVlbc (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 15:01
 

[ Cevapla ]

  PgmrFbUAJsip (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 15:07
 

[ Cevapla ]

  RchQVubVNZ (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 15:32
 

[ Cevapla ]

  JtcnVesMvPYQIatGWjG (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 15:54
 

[ Cevapla ]

  JEaNWlYpgw (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 16:20
 

[ Cevapla ]

  veqjmZOHkJR (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 16:21
 

[ Cevapla ]

  jPbzMypfoUq (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 16:37
 

[ Cevapla ]

  FyEzsvAqeNDgrT (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 16:37
 

[ Cevapla ]

  jpbbGskoKWmqbh (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 17:01
 

[ Cevapla ]

  ZvGbSYoUAPc (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 17:02
 

[ Cevapla ]

  PSlBEurCaVP (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 17:03
 

[ Cevapla ]

  PoncVVnJAxjBc (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 17:14
 

[ Cevapla ]

  BLZesKqUybZbFLH (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 17:24
 

[ Cevapla ]

  daWdOcjcZISKTKdZkm (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 17:36
 

[ Cevapla ]

  jqsskucTRZmtPNOGCDb (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 17:36
 

[ Cevapla ]

  BqJtlVNUTF (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 17:51
 

[ Cevapla ]

  DLUCKxYMSGMpAHDOxjf (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 02.07.2016 Saat: 14:00
  hola carlos al configurar la cuenta virtual en clickbank h ay dos aln32tativasre0;cuenta corrienta y cuenta de ahorro,la cuenta virtual que peyonner nos ofrece.. es una cuenta de ahorro o una cuenta corriente…yo ya tengo la tarjeta peyonner

[ Cevapla ]

  nXqGiyyitWcGAhXOabFn (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 17:53
 

[ Cevapla ]

  IqfGWGlcJdgiimRSn (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 18:08
 

[ Cevapla ]

  makIFOabRebhXJQ (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 02.07.2016 Saat: 13:33
  agree. This is the worst kind of &qrto;puoof" i've seen in my whole life. I think Obama's history is all made up but this is ridiculous. Why would they have misspelled hawaii and what would it prove?

[ Cevapla ]

  uYkQlYVuIdFlgW (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 18:23
 

[ Cevapla ]

  bsmDbjqBrN (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 18:24
 

[ Cevapla ]

  zgtjqbKTABRNYc (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 18:28
 

[ Cevapla ]

  XKNFEgnOrr (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 18:36
 

[ Cevapla ]

  htCwyobmsvzlwjarpVgn (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 18:51
 

[ Cevapla ]

  fYKOLfaRYWVzfTsFtH (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 18:58
 

[ Cevapla ]

  TXkoqPRCQU (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 19:07
 

[ Cevapla ]

  EZMilaPRBjcNqW (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 19:15
 

[ Cevapla ]

  ANfrdjnBqpuelHIKmUY (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 19:15
 

[ Cevapla ]

  BwtfLPWTfPPeTvtg (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 19:19
 

[ Cevapla ]

  iYfWSolTaXF (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 19:20
 

[ Cevapla ]

  xWMFtKFjrduYa (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 20:07
 

[ Cevapla ]

  JmSMUcRusFALvKcLzSRj (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 20:14
 

[ Cevapla ]

  XkRILpFDzUVOxywsg (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 20:23
 

[ Cevapla ]

  sbZgWZwoto (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 20:36
 

[ Cevapla ]

  PGrHMtlgSntYznpMgk (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 20:48
 

[ Cevapla ]

  UntfBYimeFTWeOVDb (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 20:55
 

[ Cevapla ]

  nVOQSlHrmFwCg (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 21:11
 

[ Cevapla ]

  dbdLvbCIaU (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 21:19
 

[ Cevapla ]

  EhuIGfIxbGxsx (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 02.07.2016 Saat: 09:30
  Holy shtziin, this is so cool thank you.

[ Cevapla ]

  yQmdlKPeAEa (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 21:38
 

[ Cevapla ]

  bEcbtmqwOtC (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 21:41
 

[ Cevapla ]

  TGADmYPomjAHUj (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 21:58
 

[ Cevapla ]

  gExRmZnrfcDnMnM (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 02.07.2016 Saat: 14:15
  Personally, I would wait until you got married……Having a relationship that is pure and innocent is hard, but so rewarding in the end.I learned this from my first marriage…….we had relations before we got married. He passed away……my second husband we waited……It was hard as hell but we have something that my first husband I never had and our marriage is alive and we really trust each other where in our first marriages we never trusted each ot38&r#8230;&#e2h0;.something died.Keep your legs together……I promise you will not regret it.

[ Cevapla ]

  HFmLOKMdnPFobjkNgtNW (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 22:49
 

[ Cevapla ]

  ZzYerzSUjB (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 22:57
 

[ Cevapla ]

  TOddGqKaAq (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 23:05
 

[ Cevapla ]

  SIbgBLtkRchRTvMBuIvx (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 23:28
 

[ Cevapla ]

  muAbmFikhlZLyww (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 10.03.2016 Saat: 23:41
 

[ Cevapla ]

  UuVierFrIWaVcExw (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 00:12
 

[ Cevapla ]

  OPCoqaPhME (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 00:23
 

[ Cevapla ]

  JkRMnaSaUGxswTEIHhG (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 00:37
 

[ Cevapla ]

  ishkpjHzpQUlkxbIY (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 00:41
 

[ Cevapla ]

  kADXIeBsJsWrtPob (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 00:44
 

[ Cevapla ]

  fMtyCyxOMxyyCf (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 01:07
 

[ Cevapla ]

  sXjdKWGgSr (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 02.07.2016 Saat: 13:37
  Domo Arigato Panda Sensei <3! Te mereces el crédito. Mira, ya yo tenía las nociones gramaticales del japonés escritas en un do***ento. Pero me faltaban los silabarios y algunas palabras. Y tu me has salvado, con sólo 10 palabras en Nihon no, he logrado pasmar a todos mis amigos y a mi Oniisan y dejado confundida coelpetammnte a mi Imooto, jaja. Lo que no entiendo es que, si hay 3 formas de escribir, cuál debería aprender? Con Kanji, Hiragana y Katakana… no me decido Panda sensei… AYUDA!

[ Cevapla ]

  rCOURREwgGghTn (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 01:15
 

[ Cevapla ]

  fAkJubbeBiNonB (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 01:21
 

[ Cevapla ]

  xQBybfUGJYPPNlnkT (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 01:24
 

[ Cevapla ]

  IxGNFRWTrsjTxQoqQ (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 01:32
 

[ Cevapla ]

  KhfVHvyaMgZWCIWxbnx (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 01:38
 

[ Cevapla ]

  rYBSEqHxutRzKVJsn (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 01:58
 

[ Cevapla ]

  FJvfpFVnsBCKOE (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 02:52
 

[ Cevapla ]

  cIASkGZaCDmB (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 02:52
 

[ Cevapla ]

  QKcmEYFpXUoUmeK (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 03:04
 

[ Cevapla ]

  JHbmEZhncJjYeM (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 03:25
 

[ Cevapla ]

  ARWNOayDeqsQuwCjY (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 03:30
 

[ Cevapla ]

  hiEkaZiFAMMrq (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 03:39
 

[ Cevapla ]

  dynEzjKTYuZ (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 03:40
 

[ Cevapla ]

  vWUExqYpEVykRXqPeK (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 04:13
 

[ Cevapla ]

  YIFOuwjKjvw (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 04:15
 

[ Cevapla ]

  vYGMZVIGCoytIIAYg (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 04:33
 

[ Cevapla ]

  nEcVbyjfZwmUTKch (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 04:38
 

[ Cevapla ]

  WezubmmnePDeeHyTase (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 04:41
 

[ Cevapla ]

  fxrlVtQbIeFNdJR (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 04:52
 

[ Cevapla ]

  enNYqaqBOxP (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 05:41
 

[ Cevapla ]

  BIGohtuprbWt (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 05:47
 

[ Cevapla ]

  LOdOUluzaZ (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 05:54
 

[ Cevapla ]

  ENaCbrxEMdjcE (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 06:28
 

[ Cevapla ]

  FtPqBvdeLugODtEdTA (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 06:44
 

[ Cevapla ]

  XVoKuKMvNyYKT (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 06:45
 

[ Cevapla ]

  NnWlOCOCTlM (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 07:11
 

[ Cevapla ]

  KmDayIDBqGSKjdR (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 07:28
 

[ Cevapla ]

  kYTKbrcuxaD (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 07:40
 

[ Cevapla ]

  coJlOvyfKsqayId (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 07:52
 

[ Cevapla ]

  byCAUeLSqkqgka (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 07:56
 

[ Cevapla ]

  aVhjAOtPuFkwpJ (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 08:13
 

[ Cevapla ]

  nwjgItkpZtPoTg (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 08:16
 

[ Cevapla ]

  snwKAyfvjxv (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 08:18
 

[ Cevapla ]

  xwVdXCIKlxbEKmftTF (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 08:58
 

[ Cevapla ]

  wkxNTZqBzsitseLiO (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 11.03.2016 Saat: 08:59
 

[ Cevapla ]

  xMFlyCyPSExoNPDDQ (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 07.04.2016 Saat: 15:12
 

[ Cevapla ]

  xzTzzARdqPtYoPATIDmo (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 07.04.2016 Saat: 15:32
 

[ Cevapla ]

  iKWsuBXdmQtFMtx (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 07.04.2016 Saat: 16:05
 

[ Cevapla ]

  NLBSSRcRvkIeTkjRf (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 07.04.2016 Saat: 16:15
 

[ Cevapla ]

  nNEyTxxexiVQgQOcR (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 07.04.2016 Saat: 16:18
 

[ Cevapla ]

  mwmlHOdAJMtsRUC (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 07.04.2016 Saat: 16:51
 

[ Cevapla ]

  WtHyUEiVAXlVDhYNU (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 07.04.2016 Saat: 17:39
 

[ Cevapla ]

  DnoMjkWdbGWXwgoEQ (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 07.04.2016 Saat: 17:43
 

[ Cevapla ]

  sRWgTLWTMFxtpVxOU (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 07.04.2016 Saat: 17:54
 

[ Cevapla ]

  jgglTOOdKEga (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 07.04.2016 Saat: 18:10
 

[ Cevapla ]

  FFIEtaiLKwrxojsSnGs (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 07.04.2016 Saat: 18:18
 

[ Cevapla ]

  bhnoCvwLkkA (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 07.04.2016 Saat: 18:23
 

[ Cevapla ]

  iKHjwkYFbqdFEsQeU (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 07.04.2016 Saat: 18:38
 

[ Cevapla ]

  oiijcFrjJRUNfBwMz (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 07.04.2016 Saat: 18:55
 

[ Cevapla ]

  yErQDMoNOuWGfdA (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 23.05.2014 Saat: 10:14
  What an awesome way to explain this-now I know evrngthiey!

[ Cevapla ]

  CmfFCqlYvythdqZX (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 12.01.2016 Saat: 20:40
  This is way better than a brick & mortar esitaltshmenb.

[ Cevapla ]

  zDQQddLSTy (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 26.05.2014 Saat: 19:30
  I am asif khan Aap log hamare nabi ke bare main bahut kuch khe rahe ho or is saite per bhut kuch likha hain par kabhi aap apni dharm ki kiatbo ko padh lo aap ko usme nabi ka zikr bhi mail jayega or islam ki sachai bhi pata chal jayegiAB AAP KHOGE KI BATAO TO MAIN AAP KO DR. JAKIR NAYAK KI VIDEO JO KI AAP YOUTUBE ISLAM OR SANATEN DHARM LIKH YA DR. JAKIR NAYAK VIDEO LIKH KAR DEKH SAKHTE HO .AAP LOGO KO YAHA PAR GATET BATAIN BATAI JA RAHI HAIN OR AGAR BAT SAHI HO TO USE GALET SHOW KI JATA HAIN ISLAM DHARM KI BAT KO SAMEJNE KE LIYE SIRF EK HADIS WE QURAN KI AAYAT KAFI NAHAHI JESE EK QURAN KI AAYAT KO SAMAJNE KE LIYE KAHI HADIS KO SAMJNA HOGA OR HADIS KO SAMJNE KE LIYE KAYI HADIS VE QURAN KI AAYAT KO SAMJNA HOGAMARI AAP SAB SE REQWEST HAIN KI AAP SAB YHAN GALAT FEHAMI ME NA PADHE OR ISE SITE KO BAND KARE KI KASIS KARE

[ Cevapla ]

  GJdgzcJRAzOSpzJSnpTX (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 25.05.2015 Saat: 08:45
  Get paid for leads, clicks or sales to viaorus campaigns, products, services, etc. Payments are sent out via Check or Direct Deposit, on the 20th of every month for the previous month’s commission. Minimum cash out set at $ 50. Was this answer helpful?

[ Cevapla ]

Üye menü
 Hoş Geldin
Üye Ol
Şifremi Unuttum

 

Site Üye Bilgisi:
Bugün: 1
Dün: 2
Bekleyen: 6
K@ntin Mevcudu: 1160
Son: Jan 22, 2019usapu Jan 21, 2019okudaku Jan 21, 2019ozituxo Jan 16, 2019Wickrubber1 Jan 16, 2019inejapys Jan 10, 2019Missyscoff46 Jan 09, 2019ydebyheva Jan 09, 2019utufoxik Jan 08, 2019ojoxiqy Jan 05, 2019ifawo
Bağlı Üye
Misafir: 99
Üye: 0
Toplam: 99

Toplam Hit
 Bugün: 8963
 Dün: 11802
 Toplam: 12810652
Bağlantılar:
Ziyaretçi: 99
Üye: 0


Şu ana kadar
12810652
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: Ocak 2008
Ermeni Sorunu

Ermeni Sorunu


Copyright © 2002 - 2008
yildiraysari.com
- Sitede verilmiş bağlantıların içeriklerinden sadece site sahipleri, Yazılan yazılardan ise sadece yazarları sorumludur. Kesinlikle hiç bir şekilde sorumluluk bize ait değildir.