Giriş : Kayıt Ol 

Ocak Başkanımız / Yönetim /  Ocağımızın Resimleri /  Basında Bizim Ocak  / Ocağımıza Ulaşım-Impressum


 Faliyet Resimlerimiz
· Monitor
 Atatürk
 Başbuğ Türkeş
 Lider
 Ülkücülük
 Kızıl Elma
 Dokuz Işık
 Bozkurt
 Abide Şahsiyetler
 Türk Tarihi
 Kan Uykusu
 youtubedeki videolarımız
 Osmanlı Padişahları
 Türk Tarihi
 Ülkücüye Mektuplar

 Islamiyet
 Kuran-ı Kerim
 Sevgili Peygamberim
 Peygamberler
 Kuran öğreniyorum
 Namaz vakitleri
 Namaz Dua ve Sureleri
 Genel Konular
 Fikir Meydanı
 Canlı Yayın
 İl İl Türkiye
 e-Devlet bağlantıları
 Müzik
 Video ve Sunumlar
 Basında Biz
 Ziyaretçi Defteri
 Haber
 Özel Mesajlarınız
 Üye Listesi
 İletişim Formu
 Bizi Tavsiye Edin
 Üyelik Bilgileriniz
 Site Bağlantıları


Bağlantılar
· M.H.P
· Ülkü Ocakları
· Türk Federasyon
· Ülkücü Dünya
· Mekanım sitesi
· Ülkem ilkem Ülküm
· Araz dergisi
· Doğu Türkistan
· Bizim Ocak.net
· Istanbul Ülkü Ocakları
· Yusufiyeliler
· KIBRIS 1974
· Ülkü Birliği
· Hollanda Ülkü Ocagi
· Bozkurtmhp.com
· Cihan Hakimiyeti
· Hilal Haber
· Yalniz Kurt
· Ülküdaşım
· Ülkücü Haber
· Haber Erk
· Radyo Turan
· Alperen Bozkurt
· Bozkurt Sesi
· 2023Istanbul
· Ortadogu Gazetesi
· Yeni Cag gazetesi
· Gök bayrak dergisi
· Gazeteler
· Erdemli Haber
Veda Hutbesi

 

Veda Hutbesi

Bismillahirrahmanirrahim

EY İNSANLAR!

Sözümü iyi dinleyiniz.Bilmiyorum, belki bu seneden sonra sizinle burada ebedi olarak bir daha birleşemeyeceğiz.

İNSANLAR!

Bu günleriniz nasıl mukaddes bir gün ise, bu aylarınız nasıl mukaddes bir ay ise, bu şehriniz (Mekke) nasıl mübarek bir şehir ise, canlarınız, mallarınız da öyle mukaddestir, her türlü tecâvüzden korunmuştur.


ASHABIM!

Yarın Rabbinize kavuşacaksınız ve bugünkü her hal ve hareketinizden muhakkak sorulacaksınız. Sakın benden sonra eski sapıklıklara dönüp de birbirinizin boynunu vurmayınız! Bu vasiyyetimi burada bulunanlar, bulunmayanlara bildirsin! Olabilir ki bildiren kimse, burada bulunup da işitenden daha iyi anlıyarak muhafaza etmiş olur.


ASHABIM!

Kimin yanında bir emanet varsa onu sahibine versin. Faizin her çeşidi kaldırılmıştır, ayağımın altındadır. Lâkin borcunuzun aslını vermek gerektir. Ne zulmediniz, ne de zulme uğrayınız. Allah'ın emriyle faizcilik artık yasaktır. Cahilliyetten kalma bu çirkin âdetin her türlüsü ayağımın altındadır. İlk kaldırdığım fâiz deAbdulmuttalib'in oğlu (amcam) Abbas'ın faizidir.

ASHABIM!

Cahilliyet devrinde güdülen kan dâvâları da tamamen kaldırılmıştır. Kaldırdığım ilk kan davası Abdulmuttalib'in torunu (amcazadem) Rebia'nın kan davasıdır.


İNSANLAR!

Bugün şeytan sizin şu topraklarınızda yeniden tesir ve hakimiyet kurmak gücünü ebedi suretle kaybetmiştir. Fakat siz; bu kaldırdığım şeyler dışında, küçük gördüğünüz işlerde ona uyarsanız bu da onu memnun edecektir. Dininizi korumak için bunlardan da sakınınız!

İNSANLAR!


Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah emaneti olarak aldınız; onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helal edindiniz. Sizin kadınlar üzeridne hakkınız, onların da sizin üzerinizde hakları vardır. Sizin kadınlar üzerindeki

hakkınız, onların, aile yuvasını, hoşlanmadığınız hiçbir kimseye çiğnetmemeleridir. Eğer razı olmadığınız herhangi bir kimseyi aile yuvanıza alırlarsa, onları hafifçe döğüp sakındırabilirsiniz. Kadınların da sizin üzerinizdeki hakları, memleket göreneğine göre, her türlü yiyim ve giyimlerini temin etmenizdir.


MÜ'MİNLER!


Size bir emanet bırakıyorum ki ona sıkı sarıldıkça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanet Allah Kitabı Kur'andır.

MÜ'MİNLER!

Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz! Müslüman müslümanın kardeşidir, böylece bütün müslümanlar kardeştir. Din kardeşinize ait olan herhangi bir hakka tecavüz başkasına helal değildir. Meğer ki gönül hoşluğu ile kendisine vermiş olsun...


ASHABIM!

Nefsinize zulmetmeyiniz. Nefsinizin de üzerinizde hakkı vardır.

İNSANLAR!

Allah Teala her hak sahibine hakkını (Kur'an'da) vermiştir. Varise vasiyet etmeğe lüzum yoktur. Çocuk kimin döşeğinde doğmuşsa ona aittir. Zina eden için mahrumiyet vardır. Babasından başka bir soy iddia eden soysuz, yahut efendisinden başkasına intisaba kalkan nankör, Allah'ın gazabına, meleklerin lanetine ve bütün müslümanların ilencine uğrasın! Cenab-ı Hak, bu gibi insanların ne tevbelerini, ne de adalet ve şahadetlerini kabul eder.

İNSANLAR!

Rabbiniz birdir. Babanız da birdir; hepiniz Âdem'in çocuklarısınız, Âdem ise topraktandır. Allah yanında en kıymetli olanınız, O'na en çok saygı göstereninizdir. Arabın Arap olmayana -Allah saygısı ölçüsünden başka- bir üstünlüğü yoktur.

İNSANLAR!

Yarın beni sizden soracaklar, ne diyeceksiniz?

"-Allah'ın elçiliğini ifa ettin, vazifeni yerine getirdin, bize vasiyet ve öğütte bulundun diye şahadet ederiz." (Bunun üzerine Resûl-i Ekrem mübarek şahadet parmağını göğe doğru kaldırarak sonra da cemaat üzerine çevirip indirerek şöyle buyurdu.)

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

 

11111111
  Başsağlığı
  Duyurular
  Haberler
  Kutlamalar
  Teşkilat
  Basından Seçmeler
Site Mesajcısı
Toplam Üye: 1161
Bu günkü üyeler: 1
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 91
Nickname
Şifre
Teşkilat: Kırım Türkleri büyük sürgünün yıldönümğnde anıldı.
Kırım Türklerinin Anayurtlarından sürgününün 65.yıldönümü Ocağımızda anıldı.Kırım Türkleri Münih temsilcisi İsmail Pekmez tarafından Ocağımız Dursun Önkuzu toplantı salonunda gerçekleşen ve Ocağımız Bozkurtları ve Ülkücü hanımların katılımıyla gerçekleşen semnerde 65.yıl önce tüm dünyanın gözleri önünde tren vagonlarına doldurularak stalin trafından zorla sürgüne gönderilen ve binlercesi bu zorlu yolculukta hayatlarını kaybeden soydaşlarımızın yaşadığı dram anlatılırken salonda duygu dolu anlar yaşandı.Kırım Türklerinin efsane lideri Mustafa Cemil Kırımlıoğlununda selamını getirdiğini söyleyen İsmail Pekmez Kırımda bir çocuk okut ve Kırımdaki soydaşlarımıza Kurban kampanyasına destek verilmesi ve ordaki soydaşlarımıza destek olunması konusuna vurgu yaptı.Tarih: 02.06.2009 Saat: 00:49 Gönderen: ulku_ocaklari
Ayarlar
 Yazdır  PDF 

 
Yönlendirilmiş Linkler
· Hakkında daha fazlası Teşkilat
· Haber gönderen ulku_ocaklari

En fazla okunan haber Teşkilat:
Ocağımızın düzenlediği Doğu Türkistan KonferansI

Haber Rating
Haber puanı: 0
Toplam Oy: 0


Lütfen bir saniyenizi ayırarak bu anketi yanıtlayın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
Regular
Kötü
Çok Kötü

"Kırım Türkleri büyük sürgünün yıldönümğnde anıldı." | Giriş Yap/Kayıt Ol | 30 Yorumlar
Threshold:   Mod:   Order:
Misafirler yorum yazamaz.
The comments are owned by the poster. Hacked Ak Gençlik is not responsible for their content.

EMPSM du HAVRE (Puan: 1)
Kimden django on 26.09.2013 Saat: 14:30
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
For Coach Factory Outlet [www.coachoutletstoresset.net] president Coach Factory Outlet [www.coachoutletstoresset.net] would denounce the United

[ Cevapla ]

  kaMICGBhGDWLcFBA (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 22.05.2014 Saat: 19:49
  Alhamdulillah.. Allah maha baik... I have just lost my ipad and then someone, a ciehnse man handed it back to me... Alhamdulillah... Allah is always good all the time and lucky us for having a chance to meet those kind people with high integrity :D

[ Cevapla ]

  vQbxHLPDMYjAFj (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 25.08.2016 Saat: 07:12
  The puherascs I make are entirely based on these articles.

[ Cevapla ]

  rKplfNDBzVyGKxUaG (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 27.05.2014 Saat: 08:35
  diyor ki:Merhaba, bu bir yorumdur.Bir yrumou silmek ie7in, yf6netim paneline giriş yapın, ve yazılar ie7in yapılmış yorumları gf6rfcn. Orada yorumları dfczenlemek ya da silmek ie7in tercihler mevcuttur.

[ Cevapla ]


ugg bailey bow women (Puan: 1)
Kimden xiaogongzhu on 09.10.2013 Saat: 11:42
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
The bests are www.olivetreeit.co.uk/ [www.olivetreeit.co.uk] abounding plus its a person who acquire to be able to annihilation inside on the ugg bailey bow women [www.olivetreeit.co.uk] urge for food a person urge for food since effective since on kinds that will classic tall ugg boots sale [www.olivetreeit.co.uk] clothings the birthmarket.

[ Cevapla ]

  RaWvBZLdvxBquwv (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 20.01.2014 Saat: 15:59
  Finding this post has anrsewed my prayers

[ Cevapla ]

  VXTfCsRlHijVy (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 14.04.2014 Saat: 18:48
  Dec19Emil Bu polis Fontanlar baginda ve Nizami kucisende keshish chekir.Ishi gucu dukanlardan aylig rushvet yigmagdir.Cox mundar ve insafsiz adamdir.Istediyiviz vaxt onu Baki sheherin merkezinde gore bilersiniz.Gorende uzune tupurmeyi unutmayin.Adini oyrenib deyerem.

[ Cevapla ]

  AvCFuyLcToRtuURiJ (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 23.05.2014 Saat: 03:22
  almost all Blue Bird drivers are that pnifessooral.. some of my friends got the same accident and the drivers returned it without asking for reward. not only in jakarta, blue bird in other cities are also that pnifessooral :D (just share some info, not giving any adv here hahahaha :P

[ Cevapla ]

  cEfnwmoSMhEI (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 23.05.2014 Saat: 19:32
  Merhaba 28 de ıstanbulda olucagım sıze pmaaportusu scan etsem ayın 28 de geldıgımde vıze mı alabılır mıyım.. ben evlıyım suan da kıevde yasıyorum.. esım ukrayna vatandası hıc bır sorun cıkmıyacaktır .. msn VA:F [1.9.15_1155]oyunuz veriliyor...VA:F [1.9.15_1155](from 0 votes)

[ Cevapla ]

  vqApIjFjWoongNpOep (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 25.08.2016 Saat: 07:56
  I was looking evwerehyre and this popped up like nothing!

[ Cevapla ]

  BGuARsHxuZjfuhmeYjUs (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 15.04.2014 Saat: 04:24
  Hi kamila, Nice to see you here again Well, All pcueirts have different owners, Can you point me which pics you want so i can give you the contact of real owners and one another thing, These wallpapers are free So i think no need of permission.

[ Cevapla ]

  OmvsHBPLPiKZlhUVzeE (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 23.05.2014 Saat: 03:59
  When I travels to Indonesia - Blue Bird is alayws my no.1 in the list.They are so reliable and make me feel safe travelling alone in foreign country.Blue Bird drivers are the most professional and polite taxi driver ever.

[ Cevapla ]

  sKiHnVQQEq (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 29.05.2016 Saat: 08:55
  Geordie, well what can I say? Looking through those fantastic photographs makes one feel quite `inadequate`..at times. Massive respect, great fun..no doubt, menrsies..eveolartimg, great team mates. Reminds me of when Steve and my Bro`s used to do such adventures….keep on enjoying, its what its all about. Sure we will meet one day. Best regards, PB

[ Cevapla ]

  kmrYttesDS (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 23.05.2014 Saat: 13:37
  Such a deep answre! GD&RVVF

[ Cevapla ]

  uIaxqxtsCw (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 27.05.2014 Saat: 17:45
  Merhaba 28 de ıstanbulda olucagım sıze psaopartumu scan etsem ayın 28 de geldıgımde vıze mı alabılır mıyım.. ben evlıyım suan da kıevde yasıyorum.. esım ukrayna vatandası hıc bır sorun cıkmıyacaktır .. msn VA:F [1.9.15_1155]oyunuz veriliyor...VA:F [1.9.15_1155](from 0 votes)

[ Cevapla ]

  twqAhxSvNpnFO (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 25.08.2016 Saat: 07:38
  So excited I found this article as it made things much qureick!

[ Cevapla ]

  slHNmRUDEF (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 23.05.2014 Saat: 02:55
  Woah nelly, how about them aplpes!

[ Cevapla ]

  hRgghLUAZlp (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 23.05.2014 Saat: 05:26
  Kırmızı gf6zleriyle Arap kokan bir adam ve şarkının başlamasıyla hareketlenen yfczfc. Kadife ses deekildri bu kadınınki olsa gerek. Ve Beyrut bfcyfck aşkı Akdenizin.

[ Cevapla ]

  gMifastMQWTVDtgDb (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 27.05.2014 Saat: 01:42
  This piece was cogent, werlnwlitte-, and pithy.

[ Cevapla ]

  gBWKWTzfveFl (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 25.08.2016 Saat: 07:59
  None can doubt the vetciary of this article.

[ Cevapla ]

  nsilhuSVmyTS (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 27.05.2014 Saat: 18:53
  PembeRehberAh Pelinim sorma Soğanla aram bu sebeple hep kf6tfc. Hfcngfcr şakırım hep. Ama ciddi ciddi apsartf6r altında denedim, daha az sulandı gf6zfcm.

[ Cevapla ]

  StsEZWpoUOQi (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 29.05.2016 Saat: 10:09
  That really cateprus the spirit of it. Thanks for posting.

[ Cevapla ]

  gBfUUPfoia (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 14.04.2014 Saat: 15:32
  Mar17 EMIL sen polisler bieasrnde, o sozu bilmeye bilmeye yazirsansa, sen birinci ananin, bacinin, ozunun azad gezmeyini polislere borclusan! Bunu yadinda saxla ve muselmansansa qulaginda sirga ele, ermenisense, sene sozum yoxdur! Bu polislerin bieasrnde yazmagina gore men ele basa dusuremki sen ermeni balasisan! Eger gelecekde siz Azerbaycan xalqinin gozel istirahetini pozmaga calisacaqsinizsa, bizim gozel polis qardaslarimiz sizin kimi serefsiz adamlara layiqince cavab verekler! Qaldiki o sen polisler bieasrnde deyirsense onlar hardansa pul alir, sen serefsiz adamsan!!!

[ Cevapla ]

  ULaUUSCPxdLJkvx (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 23.05.2014 Saat: 01:11
  Get paid for leads, clicks or sales to vaoiurs campaigns, products, services, etc. Payments are sent out via Check or Direct Deposit, on the 20th of every month for the previous month’s commission. Minimum cash out set at $ 50. Was this answer helpful?

[ Cevapla ]

  SntWoXGmyvm (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 27.05.2014 Saat: 03:18
  Life is short, and this article saved valbluae time on this Earth.

[ Cevapla ]

  VshYZvNbsWsOxQlbUKl (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 27.05.2014 Saat: 08:13
  Unebilbvaele how well-written and informative this was.

[ Cevapla ]

  lmoTRiJsAV (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 09.09.2015 Saat: 23:02
  sayfanızı yeni tanımış birisi olaark Yeni başlayanlar ie7in kategorisinden başladım ben de :) sayfanız e7ok gfczel, tebrik ederim. ben de bu şarkının Muhammed Ä°sfahani ile Farid Farjad versiyonlarını beğendim en e7ok. tek kelimeyle mfckemmel. vee dinlemeye devam..

[ Cevapla ]

  aEHHEjvYuylqO (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 29.05.2016 Saat: 08:09
  hey vijo sos el mejor me yega gracias por los aportes siempre descargo tus juegos y todos me andan de mallibara asi gracias viejo sige asi si puedes ajajja

[ Cevapla ]

  klgUzPaSkotcMehox (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 29.05.2016 Saat: 09:16
  What a joy to find soeonme else who thinks this way.

[ Cevapla ]

  mePPjmuScHfSY (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 21.11.2016 Saat: 07:35
  This is just the peefcrt answer for all forum members

[ Cevapla ]

Üye menü
 Hoş Geldin
Üye Ol
Şifremi Unuttum

 

Site Üye Bilgisi:
Bugün: 1
Dün: 2
Bekleyen: 6
K@ntin Mevcudu: 1160
Son: Jan 22, 2019usapu Jan 21, 2019okudaku Jan 21, 2019ozituxo Jan 16, 2019Wickrubber1 Jan 16, 2019inejapys Jan 10, 2019Missyscoff46 Jan 09, 2019ydebyheva Jan 09, 2019utufoxik Jan 08, 2019ojoxiqy Jan 05, 2019ifawo
Bağlı Üye
Misafir: 91
Üye: 0
Toplam: 91

Toplam Hit
 Bugün: 9167
 Dün: 11802
 Toplam: 12810856
Bağlantılar:
Ziyaretçi: 91
Üye: 0


Şu ana kadar
12810856
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: Ocak 2008
Ermeni Sorunu

Ermeni Sorunu


Copyright © 2002 - 2008
yildiraysari.com
- Sitede verilmiş bağlantıların içeriklerinden sadece site sahipleri, Yazılan yazılardan ise sadece yazarları sorumludur. Kesinlikle hiç bir şekilde sorumluluk bize ait değildir.