Giriş : Kayıt Ol 

Ocak Başkanımız / Yönetim /  Ocağımızın Resimleri /  Basında Bizim Ocak  / Ocağımıza Ulaşım-Impressum


 Faliyet Resimlerimiz
· Monitor
 Atatürk
 Başbuğ Türkeş
 Lider
 Ülkücülük
 Kızıl Elma
 Dokuz Işık
 Bozkurt
 Abide Şahsiyetler
 Türk Tarihi
 Kan Uykusu
 youtubedeki videolarımız
 Osmanlı Padişahları
 Türk Tarihi
 Ülkücüye Mektuplar

 Islamiyet
 Kuran-ı Kerim
 Sevgili Peygamberim
 Peygamberler
 Kuran öğreniyorum
 Namaz vakitleri
 Namaz Dua ve Sureleri
 Genel Konular
 Fikir Meydanı
 Canlı Yayın
 İl İl Türkiye
 e-Devlet bağlantıları
 Müzik
 Video ve Sunumlar
 Basında Biz
 Ziyaretçi Defteri
 Haber
 Özel Mesajlarınız
 Üye Listesi
 İletişim Formu
 Bizi Tavsiye Edin
 Üyelik Bilgileriniz
 Site Bağlantıları


Bağlantılar
· M.H.P
· Ülkü Ocakları
· Türk Federasyon
· Ülkücü Dünya
· Mekanım sitesi
· Ülkem ilkem Ülküm
· Araz dergisi
· Doğu Türkistan
· Bizim Ocak.net
· Istanbul Ülkü Ocakları
· Yusufiyeliler
· KIBRIS 1974
· Ülkü Birliği
· Hollanda Ülkü Ocagi
· Bozkurtmhp.com
· Cihan Hakimiyeti
· Hilal Haber
· Yalniz Kurt
· Ülküdaşım
· Ülkücü Haber
· Haber Erk
· Radyo Turan
· Alperen Bozkurt
· Bozkurt Sesi
· 2023Istanbul
· Ortadogu Gazetesi
· Yeni Cag gazetesi
· Gök bayrak dergisi
· Gazeteler
· Erdemli Haber
Veda Hutbesi

 

Veda Hutbesi

Bismillahirrahmanirrahim

EY İNSANLAR!

Sözümü iyi dinleyiniz.Bilmiyorum, belki bu seneden sonra sizinle burada ebedi olarak bir daha birleşemeyeceğiz.

İNSANLAR!

Bu günleriniz nasıl mukaddes bir gün ise, bu aylarınız nasıl mukaddes bir ay ise, bu şehriniz (Mekke) nasıl mübarek bir şehir ise, canlarınız, mallarınız da öyle mukaddestir, her türlü tecâvüzden korunmuştur.


ASHABIM!

Yarın Rabbinize kavuşacaksınız ve bugünkü her hal ve hareketinizden muhakkak sorulacaksınız. Sakın benden sonra eski sapıklıklara dönüp de birbirinizin boynunu vurmayınız! Bu vasiyyetimi burada bulunanlar, bulunmayanlara bildirsin! Olabilir ki bildiren kimse, burada bulunup da işitenden daha iyi anlıyarak muhafaza etmiş olur.


ASHABIM!

Kimin yanında bir emanet varsa onu sahibine versin. Faizin her çeşidi kaldırılmıştır, ayağımın altındadır. Lâkin borcunuzun aslını vermek gerektir. Ne zulmediniz, ne de zulme uğrayınız. Allah'ın emriyle faizcilik artık yasaktır. Cahilliyetten kalma bu çirkin âdetin her türlüsü ayağımın altındadır. İlk kaldırdığım fâiz deAbdulmuttalib'in oğlu (amcam) Abbas'ın faizidir.

ASHABIM!

Cahilliyet devrinde güdülen kan dâvâları da tamamen kaldırılmıştır. Kaldırdığım ilk kan davası Abdulmuttalib'in torunu (amcazadem) Rebia'nın kan davasıdır.


İNSANLAR!

Bugün şeytan sizin şu topraklarınızda yeniden tesir ve hakimiyet kurmak gücünü ebedi suretle kaybetmiştir. Fakat siz; bu kaldırdığım şeyler dışında, küçük gördüğünüz işlerde ona uyarsanız bu da onu memnun edecektir. Dininizi korumak için bunlardan da sakınınız!

İNSANLAR!


Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah emaneti olarak aldınız; onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helal edindiniz. Sizin kadınlar üzeridne hakkınız, onların da sizin üzerinizde hakları vardır. Sizin kadınlar üzerindeki

hakkınız, onların, aile yuvasını, hoşlanmadığınız hiçbir kimseye çiğnetmemeleridir. Eğer razı olmadığınız herhangi bir kimseyi aile yuvanıza alırlarsa, onları hafifçe döğüp sakındırabilirsiniz. Kadınların da sizin üzerinizdeki hakları, memleket göreneğine göre, her türlü yiyim ve giyimlerini temin etmenizdir.


MÜ'MİNLER!


Size bir emanet bırakıyorum ki ona sıkı sarıldıkça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanet Allah Kitabı Kur'andır.

MÜ'MİNLER!

Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz! Müslüman müslümanın kardeşidir, böylece bütün müslümanlar kardeştir. Din kardeşinize ait olan herhangi bir hakka tecavüz başkasına helal değildir. Meğer ki gönül hoşluğu ile kendisine vermiş olsun...


ASHABIM!

Nefsinize zulmetmeyiniz. Nefsinizin de üzerinizde hakkı vardır.

İNSANLAR!

Allah Teala her hak sahibine hakkını (Kur'an'da) vermiştir. Varise vasiyet etmeğe lüzum yoktur. Çocuk kimin döşeğinde doğmuşsa ona aittir. Zina eden için mahrumiyet vardır. Babasından başka bir soy iddia eden soysuz, yahut efendisinden başkasına intisaba kalkan nankör, Allah'ın gazabına, meleklerin lanetine ve bütün müslümanların ilencine uğrasın! Cenab-ı Hak, bu gibi insanların ne tevbelerini, ne de adalet ve şahadetlerini kabul eder.

İNSANLAR!

Rabbiniz birdir. Babanız da birdir; hepiniz Âdem'in çocuklarısınız, Âdem ise topraktandır. Allah yanında en kıymetli olanınız, O'na en çok saygı göstereninizdir. Arabın Arap olmayana -Allah saygısı ölçüsünden başka- bir üstünlüğü yoktur.

İNSANLAR!

Yarın beni sizden soracaklar, ne diyeceksiniz?

"-Allah'ın elçiliğini ifa ettin, vazifeni yerine getirdin, bize vasiyet ve öğütte bulundun diye şahadet ederiz." (Bunun üzerine Resûl-i Ekrem mübarek şahadet parmağını göğe doğru kaldırarak sonra da cemaat üzerine çevirip indirerek şöyle buyurdu.)

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

 

11111111
  Başsağlığı
  Duyurular
  Haberler
  Kutlamalar
  Teşkilat
  Basından Seçmeler
Site Mesajcısı
Toplam Üye: 2937
Bu günkü üyeler: 4
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 48
Nickname
Şifre
Kutlamalar: 21 Mart Ergenekon Bayramımız kutlu olsun
 Türk milletinin Ergenekondan çıkış günü olan 21 Mart Ergenekon bayramı ve aynı güne denk gelen Nevruz Ocak bahçesinde kutlandı.


Youtube görüntüleri için bağlantıya tıklayınız... http://www.youtube.com/watch?v=1gMWG9AVk1kYoutube görüntüleri için bağlantıya tıklayınız..http://www.youtube.com/watch?v=1gMWG9AVk1kAlmanya Bavyerada faliyet gösteren Augsburg Alparslan Türkeş Ülkü Ocağı 21 Mart Ergenekon Bayramını ve Nevruzu Ocak bahçesinde kutladı. Ocak başkanımız Yıldıray Sarı proğramın açılış konuşmasında“ yaklaşık 4650 yıldan beri kutlanan Türk geleneğini çocuklarımıza öğretebilmenin ve atalarımızın ruhlarını şad etmenin gururunu yaşıyoruz. Türk lerin ergenekondan çıkışlarının yıl dönümü olan ve bu güne özel kutlamaların yapıldığı Ergenekon bayramı ile aynı güne denk gelen bahar bayramı Nevruzda Türk dünyasına kutlu olsun Bu gün aramızda bulunan parçalanmış Turan coğrafyasının birbirinden değerli Turan savaşçıları Irak Türkmen Cephesi Münih temsilcisi Metin Demirciye, Kazak Türkleri temsilcisi Abay Can ´a, Kırım Türkleri Münih temsilcisi Ismail Pekmez, Azerbaycan Türklerini temsilen aramızda bulunan Araştırmacı yazar Yasin Aslan hocama davetimize icabet ettikleri için teşekkür ediyor kalpleri 250 milyonluk Turan coğrafyasının bir olması için çarpan tüm Turan sevdalılarını selamlıyorum Yaşasın Irkımızın Turan Ülküsü !!!“ dedi“ 

Ergenekon destanı hakkındaki sohbeti Türk federasyon eski bölge başkanlarından Kırım Türkleri Münih temsilcisi Değerli gönüldaşımız  İsmail Pekmez verirken Türk dünasında ortak olarak kutlanan Nevruz ile ilgili sohbeti Azerbaycan Türklerinden araştırmacı yazar Yasin Aslan hoca yaptı.İsmail Pekmez kısaca " Ergenekon,  yok olmak üzere olan bir milletin yeniden var olma destanıdır. 

Bu günTürk milletine mal olmuş olan bu ismi ne olduğu belli olmayan bir yasadışı bir örgüte verilmesinide nefretle kınıyoruz. Ergenekon Destanı  Göktürkleri konu alır. Destana göre Göktürkleri  savaş meydanlarında yenemeyen düşmanları ,hile yoluyla yenmeyi başarırlar ve bütün Türkler  kılıçtan geçirilir ,bu baskından sadece iki aile kurtulur bunlar  İl Hanın çocuklarından Kayı ile yeğeni Dokuz- Oğuzdur   hanımlarını ve baskından kurtulan deve,koyun,öküz ,at gibi hayvanları da  yanlarına alarak  düşmanlarının onları bulamayacakları dağların içinde insan yolu düşmez bir yere yerleşirler,yerleştikleri yer tek girişi olan bir deve veya atın güçlükle geçebileceği niteliktedir.Dört yüzyıl kadar burada kalırlar,o kadar çoğalırlar ki Ergenekon adını verdikleri bu yere sığamaz olurlar.Çare ararken bir demirci  dağda bulunan demir madenin eriterek yol açalım fikrine katılarak, demiri eritip bir devenin geçeceği kadar yol açarak Beliren bir Bozkurtun yol göstermesi ile Ergenekondan çıkmayı başarırlar.Bu kutsal gün ondan sonra Göktürklerin bayramı olur.Her yıl o gün gelince büyük tören yapılır,bir parça demir alınıp ateşte kızdırılır.Bu demiri önce Göktürk Hakanı kıskaçla tutup örse koyar, çekiçle döver,ondan sonra Türk beyleri sırasıyla demir döverek bayram kutlanmış olurdu.Türklerin Ergenekondan çıkış gününün 21 Mart olduğu kabul edilmektedir. On iki hayvanlı Türk Takviminde  yıl başı da aynı güne rastlamaktadır.Oğuz Kağan bu günü kutsal saydığı ve bayram gibi törenle karşıladığı bilinmektedir. bizde bu gün bu bayrami kutlamak icin buradayiz  Bayramimiz kutlu olsun " diye bitiren  ismail Pekmezin  konuşmasından sonra demir dövme törenine geçildi. 

Ocak başkanımız Yıldıray Sarı „ Dün Ergenekonda milletimize yol gösteren Bozkurt ve Demir dağları eriten demirci vardı.  Bu gün yine Ergenekon ihtiyacı duyan milletimize Türk milletinin Bozkurtları  olarak bizler varız , bu kez demir dağları eritme yerine milletimize musallat olan ahlaksızlık,vurdumduymazlık, nemalazımcılık, eritilerek öze dönüş sağlanacaktır. Her Türk  yüreğindeki ergenekonundan çıkarak titreyip kendine dönecektir... Yüce Türk milletinin ortak bayramı Ergenekon / Nevruz bayramımız kutlu olsun" dedi  ilk olarak Ocak başkanımızın ve misafirlerimiz olan  Azerbaycan, Kerkük, Ve Kırım Türkleri temsilcileri ile balyozu hep beraber  tutarak  örste demir dövme törenini başlattılar.

Örste hep beraber  ya Allah bismillah Allahu ekber diyerek  Bozkurtlar ,Asenalar ve yavrukurtlar tarafından ecdadın kutlu bir geleneğini yerine getirme huzuruyla örste demir dövüldü...

Proğramın  ikinci bölümünde yine Türk dünyasının Ortak bayramı olan ve bahar bayramı olan Nevruz hakkında bilgiler veren araştırmacı yazar Yasin Aslanın konuşmasının ardından yakılan ateşin üzerinden atlayarak Türk dünyasının ortak kutladığı bayramda yürekler bir oldu.

Proğrama katılan tüm katılımcılara Ocağımız kadın kolları  ülkücü hanımlar birliği tarafından hazırlanan yemekler ikram edildi. Yemeklerin Yenmesinin ardından Yine bir 21 Mart günü şehadet şerbetini içen Ülkücü hareketin ülkü devlerinden Süleman Özmen şehidimiz ve Türk vatanı bölünmesin bayrak inmesin diye can veren tüm şehidlerimize Freising Ülkü Ocağı eski başkan yardımcısı Suat Özbey ile birlikte proğramımıza katılan Yücel Yıldız hocamızın Yasini Şerif okuması tüm şehidlerimize yapılan duaların ardından Süleyman Özmen şehidimiz rahmet ve minnetle anıldı. Sabah 04:00 bulan bal muhabbetler sonunda Turan sevdalıları yurtlarına doğru yola  çıkmak üzere hazırlanırken Ocak başkanımız kapanış konuşmasında

Bu güzel gecede bizlerle olan Turan coğrafyasının birbirinden değerli Turan sevdalıları, Irak Türkmen Cephesi Münih temsilcisi Metin Demirciye,Kazak Türkleri Temsilcisi Abay Can, Kırım Türkleri Münih temsilcisi Ismail Pekmez, Azerbaycan Türklerini temsilen aramızda bulunan Araştırmacı yazar Yasin Aslan hocama; Moosburgdan değerli gönüldaşımız Suat Özbey´e ve Kayınbabası Hacı Ali Şahin´e, Yücel Yıldız Hocama, ve değerli büyüğümüz Kadir abimiz ile bu proğrama emeği geçen tüm gönüldaşlarıma teşekkür ediyorum Allah razı olsun. Varlığımız Türk milletine armağan olsun.“dedi Youtube görüntüleri için bağlantıya tıklayınız... http://www.youtube.com/watch?v=1gMWG9AVk1k
Tarih: 23.03.2009 Saat: 18:00 Gönderen: ulku_ocaklari
Ayarlar
 Yazdır  PDF 

 
Yönlendirilmiş Linkler
· Hakkında daha fazlası Kutlamalar
· Haber gönderen ulku_ocaklari

En fazla okunan haber Kutlamalar:
21 Mart Ergenekon Bayramımız kutlu olsun

Haber Rating
Haber puanı: 0
Toplam Oy: 0


Lütfen bir saniyenizi ayırarak bu anketi yanıtlayın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
Regular
Kötü
Çok Kötü

"21 Mart Ergenekon Bayramımız kutlu olsun" | Giriş Yap/Kayıt Ol | 2 Yorumlar
Threshold:   Mod:   Order:
Misafirler yorum yazamaz.
The comments are owned by the poster. Hacked Ak Gençlik is not responsible for their content.

EMPSM du HAVRE (Puan: 1)
Kimden django on 26.09.2013 Saat: 13:30
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
For Coach Factory Outlet [www.coachoutletstoresset.net] president Coach Factory Outlet [www.coachoutletstoresset.net] would denounce the United

[ Cevapla ]

  PLOEgZpJxfTsgzkg (Puan: 0)
Kimden Anonymous on 27.05.2014 Saat: 16:17
  Ukrayna vizesi nomral ve ekspres vize fccreti ve alım sfcresi nedir? Bunun dışında sigorta, ayakbastı parası vs. f6deniyor mu? Gerekli evraklar nelerdir?VA:F [1.9.15_1155]oyunuz veriliyor...VA:F [1.9.15_1155](from 0 votes)

[ Cevapla ]

Üye menü
 Hoş Geldin
Üye Ol
Şifremi Unuttum

 

Site Üye Bilgisi:
Bugün: 4
Dün: 5
Bekleyen: 17
K@ntin Mevcudu: 2936
Son: Apr 18, 2021ekykuzoce Apr 18, 2021oqolynit Apr 18, 2021ucyhu Apr 18, 2021imysamyj Apr 17, 2021ygovobyb Apr 17, 2021ubowehosa Apr 17, 2021egygecyx Apr 17, 2021ukijoca Apr 17, 2021emiwywa Apr 16, 2021emuvih
Bağlı Üye
Misafir: 48
Üye: 0
Toplam: 48

Toplam Hit
 Bugün: 6460
 Dün: 9498
 Toplam: 27920546
Bağlantılar:
Ziyaretçi: 48
Üye: 0


Şu ana kadar
27920546
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: Ocak 2008
Ermeni Sorunu

Ermeni Sorunu


Copyright © 2002 - 2008
yildiraysari.com
- Sitede verilmiş bağlantıların içeriklerinden sadece site sahipleri, Yazılan yazılardan ise sadece yazarları sorumludur. Kesinlikle hiç bir şekilde sorumluluk bize ait değildir.